nav-left cat-right
cat-right

Jaką wybrać drabinę?

Jaką wybrać drabinę?


Drabiny zwykle nie różnią się między sobą. Na pierwszy rzut oka, każdy z nas zauważy, że największą różnicą pomiędzy poszczególnymi drabinami jest ich wysokość, oraz to, z jakiego materiału zostały wykonane.

 

W sklepach (np. tutaj) znajdują się zwykle drabiny aluminiowe, które są rozkładane. Zwykle mają cztery szczeble, i pozwalają na swobodne malowanie sufitów, powieszanie firanek, czy wykonywanie innych prac domowych. Te właśnie drabiny uważane są za niezwykle stabilne. Z drugiej jednak strony, są to drabiny, które wytrzymują ograniczone obciążenie, łatwo można zniszczyć poszczególne szczeble, czy też należy bardzo uważać podczas ich rozstawiania. Należy zawsze zwrócić uwagę na to, czy poszczególne szczeble znajdują się na swoich miejscach, czy zostały dobrze osadzone, a tym samym czy będziemy mogli na nich bezpiecznie stać. Niewątpliwą zaletą takich drabin wykonanych z aluminium jest ich lekkość, oraz łatwość, z jaką można je rozłożyć.

 

Natomiast ich ograniczona wysokość sprawia, że korzystanie z nich w bardzo wysokich budynkach wiąże się niestety z pewnymi utrudnieniami. Może więc lepsze są drabiny drewniane, które możemy sami wykonać w domu? Niestety z nimi także wiążą się określone ograniczenia. Przede wszystkim zwykle są to drabiny, które wymagają oparcia. Tak, więc korzystanie z nich jest możliwe tylko wtedy, kiedy zostaną przystawione do ściany. Często potrzebna jest pomoc drugiej osoby, która będzie dbać o to, aby drabina niebezpiecznie się nie odchyliła, a tym samym, aby była stabilna.

 

Z drugiej jednak strony, są to drabiny bardzo wysokie, które idealnie sprawdzają się w wyższych budynkach, czy też podczas wykonywania prac ogrodowych. Dokonując porównania tych dwóch najpopularniejszych rodzajów drabin nie sposób zauważyć, że każda z nich ma swoje dobre oraz złe strony. Jednoznaczne wskazanie na tą najlepszą jest niemożliwe.

 

Zwykle to, czy korzystamy z drabiny aluminiowej, czy też drewnianej zależy od tego, jak wysoko musimy sięgnąć, czy jesteśmy sami, czy też raczej możemy skorzystać z pomocy drugiej osoby, ale także z tego, jakie zadanie mamy do wykonania. Z całą jednak pewnością zakup drabiny warto uzależnić od tego, do jakiego rodzaju prac będziemy ją wykorzystywać. W sytuacji, kiedy chcemy z niej korzystać głównie w domu wybór drabiny aluminiowej będzie dobrą decyzją, natomiast jeśli drabina jest nam potrzebna do pracy w ogrodzie, w którym rosną wysokie drzewa warto jest się zastanowić nad drewnianą drabiną, która z pewnością lepiej się sprawdzi podczas tego rodzaju prac.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Twój ogród w okresie grudniowym

Zima to czas, za którym kompletnie nie przepadają profesjonalni ogrodnicy. Głównie dlatego, że nie mogą realizować oni wówczas swojej pasji,...

Zamknij