nav-left cat-right
cat-right

Jaką markizę tarasową kupić?Markiza tarasowa zapewnia prawdziwą ulgę w upalne i słoneczne dni. Jak jednak wybrać najlepszą dla własnych potrzeb?

Markiza to po prostu tkanina zwinięta na rurę nawojową, połączona jest ona z belką mocującą umożliwiającą przytwierdzenie markizy do ściany lub płyty balkonowej. Niezbędnym elementem markizy są składane ramiona poruszane znajdującymi się w nich sprężynami. Tego rodzaju ruch sprawia, że możliwe jest zwinięcie i rozwinięcie tkaniny – poszycia markizy.

Mamy różne rodzaje markiz, jak na przykład wybierzemy markizę z regulowanym kątem nachylenia, to trzeba pamiętać, że dodatkowym elementem konstrukcji są wsporniki ramion. Mamy więc markizy bez kasety, z półkasetą (posiadające daszek, jaki osłania rurę nawojową z tkanin), oraz z kasetą. Jak chcemy oszczędzić, to najlepiej wybrać wersję bez kasety, ale powinniśmy ją kupić jedynie wtedy, jak markiza będzie zamocowana pod zadaszeniem, balkonem lub planujemy ją zdemontować po lecie i przechowywać w garażu lub domu.

Być może jesteśmy w stanie sobie pozwolić na więcej i kupić coś bardziej profesjonalnego? Najdroższa jest markiza z kasetą, do jakiej niektórzy producenci oferują dodatkową uszczelkę. Skutecznie chroni oma poszycie i konstrukcję przed opadami i brudem. Jest to bardzo pomocne szczególnie w okresie jesiennym, gdy mocno padający deszcz może dostać się do kasety i zamoczyć tkaninę. Jednocześnie, jak nie korzystamy wtedy z markizy, to tkanina nie może szybko wyschnąć, więc tworzą się na niej brudne zacieki. Najlepsze markizy kupić można ze strony castorama.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak urządzić mały ogród?

Mówi się potocznie, że nawet dom z bardzo małym ogrodem będzie lepszy niż mieszkanie z dużym tarasem. Jest w tym...

Zamknij