nav-left cat-right
cat-right

Jak urządzić mały ogród?

Jak urządzić mały ogród?


Mówi się potocznie, że nawet dom z bardzo małym ogrodem będzie lepszy niż mieszkanie z dużym tarasem. Jest w tym dużo prawdy. W przydomowym ogrodzie możemy poczuć się jak na wakacjach – ważne tylko, aby urządzić ten niewielki kawałek otoczenia w taki sposób by ten relaks umożliwiał.
Przydomowy ogródek pełni wiele funkcji. Jest dekoracyjną strefą otoczenia domu. To w niej wypoczywamy. Jest także miejscem, w którym przechowujemy sprzęty, ogrodowe narzędzia. Organizacja i plan aranżacji tak niewielkiej wolnej przestrzeni jest niezwykle ważna.

Wyrzucamy wszystko, co nie jest nam potrzebne
Na małej, przydomowej działce powinna nam przyświecać jedna, ważna zasada – nie zbieramy rzeczy, które w żaden sposób nie są nam potrzebne. Im więcej niepotrzebnych gratów, tym otoczenie domu staje się mniej atrakcyjne.
Zorganizujmy dla wszystkich sprzętów jedno praktyczne miejsce – niech to będzie garaż, drewniany domek lub mały warsztat. Jeśli dobrze wszystko zaplanujemy, z pewnością wszystkie sprzęty zmieszczą się nam do jednego składziku.

Zadbaj o efektowną roślinność
W małym ogrodzie warto dobrze rozplanować otoczenie roślinności, tak, aby poszczególne rośliny nie rozrastały się niekontrolowanie.
Na pewno warto tutaj wyznaczyć miejsce na trawnik oraz niewielki obszar na kolorowy kwietnik. W okolicy ogrodzenia możemy także posadzić niewielkie krzewy. Małe choinki będą nas skutecznie odgradzały od przechodniów.

Jeśli miejsce nam na to pozwala, pozostawmy sobie trochę powierzchni na mały taras. W takim miejscu dużo wygodniej będzie się nam spędzało czas wolny. Taras to także ogromna dekoracje dla ogrodu. Im dobierzmy tutaj bardziej okazałe meble oraz dodatki tym wieczorne spotkania z przyjaciółmi będą przyjemniejsze.
Jak widać i mały ogród może być ciekawym miejscem do odpoczynku. Wystarczy odrobina fantazji oraz garść inspirujących, ogrodowych roślin, aby przestrzeń działki stała się wizerunkiem całego domu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cieknąca spłuczka – jak naprawić szybko i skutecznie?

Spłuczka to ważny element każdej toalety, dlatego w momencie kiedy przestaje działać prawidłowo wzbudza sporą irytacje. Z toalety korzystamy praktycznie...

Zamknij