nav-left cat-right
cat-right

Cieknąca spłuczka – jak naprawić szybko i skutecznie?

Cieknąca spłuczka – jak naprawić szybko i skutecznie?


Spłuczka to ważny element każdej toalety, dlatego w momencie kiedy przestaje działać prawidłowo wzbudza sporą irytacje. Z toalety korzystamy praktycznie przez całą dobę, dlatego podpowiadamy jak szybko i skutecznie pozbyć się usterki.

Cieknąca woda

Jedną z najczęstszych przyczyn zepsutej spłuczki jest usterka uszczelki, którą należy wymienić. Wymiana tego elementu nie jest skomplikowana i każdy, lubiący majsterkować mężczyzna powinien sobie poradzić. Aby tego dokonać należy podnieść pokrywę zbiornika. Być może okazać się, że przeciekanie powoduje element, który utkwił pod uszczelką. Po otwarciu zbiornika, zakręć zawór wody, który zazwyczaj znajduje się blisko spłuczki. Po opróżnieniu zbiornika, nie będziesz musiał przejmować się wodą która w szybkim czasie znowu by go napełniła.

Poszukiwanie uszczelki

Uszczelka znajduje się zazwyczaj nad wlotem rury i należy ją wyciągnąć. Przyjrzyj się uszczelce i spróbuj ocenić co jest nie tak. Wybierz się do sklepu budowalno-remontowego, aby kupić nowy element. Koniecznie weź zepsutą uszczelkę ze sobą, aby kupić identyczny. Jeśli nie możesz znaleźć takiego modelu, poproś o pomoc sprzedawcę – on w szybkim czasie znajdzie uszczelkę, której potrzebujesz.

Nieszczelny zawór

Przyczyną usterki spłuczki wcale nie musi się okazać, spłuczka. Czasami okazuje się, że przyczyną jest nieszczelny wlot wody. Aby sprawdzić, czy w tym tkwi sedno problemu należy zdjąć pokrywę zbiornika, nacisnąć na pływak i posłuchać czy zaczyna płynąć woda. Zawór należy zakręcić i spuścić całą wodę ze zbiornika. Kiedy zbiornik jest pusty, wyjmij ramię pływaka. Odkręć górną część wlotu wody aby zobaczyć uszczelkę. Kup w sklepie identyczną. Nawet rozmiar różnicy może być znaczący.

Usterka całego mechanizmu

Czasami okazuje się, że należy wymienić cały mechanizm spłuczki. Wówczas musisz zakręcić zawór z wodą i odkręcić gwint mocujący mechanizm spłuczki. Spłucz pozostałą w zbiorniku wodę i zdemontuj całą spłuczkę. Kup w sklepie identyczny model, który miałeś dotychczas. Jeśli chcesz zdecydować się na inny model, koniecznie skonsultuj się ze sprzedawcą.  W Internecie znajdziesz też inne poradniki dotyczące tego, jak naprawić cieknącą spłuczkę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak urządzać ogród?

Ogród bywa upragnionym azylem pod warunkiem, że będzie on dobrze urządzony. Problem pojawia się w momencie, kiedy nigdy do tej...

Zamknij