nav-left cat-right
cat-right

Jak zorganizować w ogrodzie zabawę dla dzieci?

Jak zorganizować w ogrodzie zabawę dla dzieci?


Ogród to dla dzieci magiczne miejsce i jeden wielki plac zabaw. Co zrobić, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić tę przestrzeń? Jeśli nie posiadamy sporego zapasu środków finansowych i nie stać nas na efektowny plac zabaw z domkiem i trampoliną, możemy pomyśleć o tańszych rozwiązaniach, typu: huśtawka lub dziecięcia zjeżdżalnia.

Jeśli w swoim ogrodzie mamy odpowiednie ku temu drzewo, o rozłożystych konarach, możemy zamontować naszym pociechom huśtawkę linową. Jest to tania i bardzo atrakcyjna dla dzieci forma spędzania czasu. Wśród droższych rozwiązań znajdziemy też huśtawki z własną konstrukcją, lub też taką, w której za siedzisko służy drewniana kilkuosobowa ławeczka. To ostatnie rozwiązanie spodoba się z pewnością także dorosłym, którzy po zmierzchu chętnie zasiądą na niej z lampką wina.

Podobną, jak nie większą frajdę przysporzy dzieciakom zjeżdżalnia. Plastykowa niedroga zjeżdżalnia świetnie wkomponuje się w ogrodową zabudowę, szczególnie jeśli dobierzemy jej odpowiednią kolorystykę. Zjeżdżalnię powinniśmy dobrać do wieku dzieci, tak aby dziecko było na tyle sprawne, by nie zrobić sobie krzywdy. Zadbać o bezpieczeństwo dzieci możemy już na etapie zakupu, dokładnie sprawdzając, czy zjeżdżalnia nie ma niebezpiecznych krawędzi i czy jest ona właściwie wyprofilowana. Powinniśmy też sprawdzić, czy kupowany przez nas produkt jest wykonany z bezpiecznych sztucznych tworzyw i czy ma on wszelkie niezbędne atesty. Z pewnością nie powinniśmy kupować takich wyrobów u przypadkowych sprzedawców. Ogrodowe zjeżdżalnie można kupić wraz z całą konstrukcją i drabinkami, jak i bez niej. Wówczas będziemy musieli sami znaleźć odpowiednie dla niej mocowanie. Jeśli posiadamy basen, możemy zamontować dzieciom zjeżdżalnię basenową.

Możliwości jest sporo i nie ma co żałować dzieciom dodatkowych atrakcji, zyskamy bowiem na tym podwójnie. Dzieciom zapewnimy ekscytującą zabawę na długie godziny, sobie zaś – odrobinę luzu i wytchnienia od rodzicielskich obowiązków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaką kosiarkę wybrać?

Ogród to miejsce odpoczynku, relaksu i zabawy. Dobrze więc, żeby był zadbany. Jednym z najważniejszych elementów w ogrodzie jest trawnik....

Zamknij