nav-left cat-right
cat-right

Jak szybko poprawić jakość naszej gleby?

Jak szybko poprawić jakość naszej gleby?


Gleba to podstawa naszego ogrodu, trudno zatem pominąć aspekt jej pielęgnacji i ochrony spośród wszystkich zabiegów przeprowadzanych w naszym ogrodzie podczas wiosennych porządków.

Wiosna to idealny moment na to by odnowić nasz ogród i sprawić, że na nowo będzie zachwycał wszystkich, którzy go dowiedzą. Przed każdym, kto zajmuje się pracami w ogrodzie stoi wiele dylematów i rozterek na temat tego jakie rośliny zasadzić, jak urządzić rabatę z kwiatami, jakie meble ogrodowe kupić, wreszcie, jakie oświetlenie zewnętrzne zamontować.

Prace porządkowo-pielęgnacyjne w ogrodzie to podstawa zadbanego ogrodu. Od czego i kiedy zacząć?

Pierwsze prace możemy zapoczątkować już na przełomie lutego i marca. Zacznijmy od podcięcia gałęzi drzew i krzewów oraz zagrabienia z trawnika śmieci nagromadzonych podczas zimy. W marcu natomiast powoli możemy rozpocząć nawożenie gleby oraz jej spulchnianie przy udziale odpowiedniego sprzętu np. glebogryzarki.

Glebogryzarki mogą mieć różną formę, grunt w tym by szybko i sprawnie poradziły sobie ze zbyt mocno zbitą ziemią.

Gdy nasza ziemia jest już odpowiednio przygotowana możemy zabrać się za sadzenie i pielęgnację trawnika. Zazwyczaj musimy dosiać nową trawę, w miejscach, gdzie stara jest już wyraźnie zniszczona. Oczywiście na nowy trawnik przyjdzie nam nieco poczekać, ale przy dobrze przeprowadzanym podlewaniu efekt końcowy powinien nas zadowolić.

Co do kwiatów, to ich sadzenie powinniśmy przenieść na czas kiedy temperatura na dworze będzie już na tyle wysoka, że nie będą nam groziły przymrozki.

trawa

Wiosenne porządki w ogrodzie wcale nie muszą być trudne i kłopotliwe, wystarczy wszystko dobrze rozplanować i nieco poczytać. Co ważne, dobrze zaplanowany ogród wiosną będzie nas cieszył swoim urokiem przez całe lato.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
ogrodowa zjeżdżalnia
Jak zorganizować w ogrodzie zabawę dla dzieci?

Ogród to dla dzieci magiczne miejsce i jeden wielki plac zabaw. Co zrobić, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić tę przestrzeń? Jeśli...

Zamknij