nav-left cat-right
cat-right

Jak pozbyć się kreta?

Jak pozbyć się kreta?


kret Jednym z największych szkodników w naszych ogródkach są krety. To właśnie one niszą trawniki oraz uprawy zostawiając specyficzne górki ziemi. Jako że są podjęte pod ochroną nie można ich zabijać. Należy sobie z nimi poradzić w inny sposób. Dziś radzimy w jaki.

Sposób na pozbycie się kretów jest kilka. Jednym z nich jest zamontowanie podziemnej zapory, która nie dopuści, by kret znalazł się na terytorium naszego ogrodu. Zamiast podziemnej podmurówki można wykopać również rów i umieścić w nim kamienie będące zaporą nie do przebicia dla zwierzęcia. Następnym pomysłem jest posadzenie pachnących roślin (np. aksamitu lub czosnku). Krety mające wyjątkowo rozwinięte zmysły węchu zostaną skutecznie odstraszone wydzielanym zapachem. Innym rozwiązaniem może być postawienie blaszanego kołaka lub nałożenia butelki na patyka wkopanego w ziemie. Poruszane przez wiatr także będą wydzielać niemiłe dla kreta odgłosy. Butelkę można również wkopać w ziemię (zostawiając tylko jej szyjkę). Poruszana przez wiatr będą wydzielać słyszalne dla zwierzęcia dźwięki.  Kolejnym środkiem, dzięki któremu możemy pozbyć się kreta jest zastawienie na niego pułapki w jego tunelu. Pułapki na kreta można nabyć w sklepie zoologicznym lub użyć litrowego słoika. Co zrobić z takim kretem? Najlepiej wywieźć go na pobliską łąkę lub do najbliższego lasu.
 
Krety, mimo iż są ssakami które doskonale regulują ekosystem, nie są przyjazne dla naszych ogródków. Chcąc mieć piękny ogród dobrze jest pozbyć się zwierzęcia jak najszybciej. Stosując jedną z powyższych metod z pewnością nasze ogrody w szybki sposób staną się wolne od tego małego szkodnika i jedynymi kwiatami nie będą te w doniczkach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zadbajmy o ogród zimą

Piękny ogród to nie tylko kolorowy ogród w słoneczne dni. Ogród może wyglądać pięknie także zimą. Trzeba jednak o niego...

Zamknij