nav-left cat-right
cat-right

Jak dbać o ogród zimą?

Jak dbać o ogród zimą?


Gdy biały puch zasypuje nasz ogród, nie oznacza to wcale, że musi on zapaść w sen zimowy. Zimą możemy ożywić nasz ogród i sprawić, że będzie zadbany i wyjątkowo piękny. Jak można ożywić ogród zimą?

Zimą, zapaleni ogrodnicy mają wiele czasu na obmyślanie wiosennego planu ożywienia naszego ogrodu. Jednak, mroźne, śnieżne dni to doskonała okazja do tego, by poruszyć wyobraźnię i dodać naszej działce nieco życia. Najważniejsze, aby ogród służył domownikom, dlatego utorujmy sobie bezpieczna drogę do posesji i solidnie odśnieżmy ogrodowe ścieżki. Dla tych, którzy zaprzyjaźnią się z odśnieżarką, ciekawym pomysłem może okazać się urządzenie ogrodowego labiryntu. Zaszalejmy z odsnieżarką i zafundujmy najmłodszym świetną przygodę w zawiłych ścieżkach, jakie odśnieżyliśmy. Zorganizujmy zawiłe ścieżki i pobawmy się w szukanie ukrytych ogrodowych skarbów.

  odzniezarki

Zaprośmy gości do naszego ogrodu. Jeśli lubimy obserwować dziką przyrodę, zaprośmy do naszego ogrodu ptaki. Warto zaprosić rodzinę do wspólnego tworzenia pięknych karmników dla ptaków. Poza tymi tradycyjnymi, możemy także zdecydować się na własne konstrukcje. Możemy samodzielnie wykonać batony zbożowe i porozwieszać je na naszych drewkach. Pobawmy się w apetycznych dekoratorów i wymyślmy efektowne i smakowite zawieszki na nasze drzewa i krzewy  mogą to być suszone owoce, specjalne pojemniczki ze zbożem lub po prostu kawałki owoców.

Ogród jaśnie oświecony. Zima to doskonały pretekst dla tych, którzy uwielbiają dekoracje świetlne. Nic tak nie poprawia zimowego nastroju, jak piękny, kolorowy ogród za oknem. Obecnie mamy bardzo duży wybór różnych rodzajów oświetlenia zewnętrznego – bezpiecznego, efektownego i odpornego na niekorzystne warunki. Najchętniej wybierane są lampki ledowe – gdyż poza tym, że są stosunkowo tanie i piękne – są także bardzo energooszczędne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
święta
Przepis na grudniowe dekoracje ogrodu

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na świąteczną dekorację ogrodu. Moda ta przyszła do nas od Amerykanów,...

Zamknij