nav-left cat-right
cat-right

Higiena w basenie

Higiena w basenie


Możecie wierzyć bądź nie, ale już niedługo będziemy świadkami naprawdę wysokich temperatur, a to oznacza, że ponownie tłumnie ruszymy nad różnego rodzaju kąpieliska. Będziemy także wygodnie leżakować na naszych prywatnych posiadłościach i kąpać się w naszych prywatnych przydomowych basenach. Nie ma przecież nic lepszego po ciężkim tygodniu pracy, niż weekendowy relaks w naszej własnej wodnej powierzchni. Bez względu na to, czy posiadamy wielki i ekskluzywny basen czy też bardziej skromny, dmuchany, powinniśmy się troszczyć o stan wody, która się w nim znajduje.

Odpowiednie utrzymywanie higieny w naszym basenie jest niezwykle istotne, bowiem pozwala nam na w pełni komfortowe korzystanie z usług naszego kąpieliska. Stuprocentowy relaks i dobre samopoczucie, które jest jego efektem jest niemożliwe, kiedy korzystamy z często zabrudzonej i mętnej wody, w której znajdować może się mnóstwo bakterii.

Aby wyeliminować wszelkie nieprzyjazne mikroorganizmy, musimy postawić na szereg zabiegów, które pomogą nam utrzymać odpowiednie pH wody, które powinno wynosić 70,-7,4. Nie należy się także zamartwiać tym, że będziemy musieli więcej czasu poświęcać na oczyszczanie naszej wody, niż na samą kąpiel. Jeśli systematycznie uzbroimy się w odpowiednie narzędzia, korzystanie z naszego basenu, będzie jedynie przyjemnością.

Z pewnością pomocne okażą się specjalne systemy filtracyjne, które muszą być dopasowane przede wszystkim do powierzchni naszego basenu. Filtry do uzdatniania wody to jednak nie wszystko, ponieważ należy je wesprzeć także innymi środkami, takimi jak chociażby różnej maści środki dezynfekujące. Odgrywają one dużą rolę w eliminowaniu zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych i pomagają uzyskać, tak ważny odpowiedni poziom chloru, który powinien wynosić 0,3-0,5 mg/l. Chlor nie daje sobie jednak rady z glonami, które są nam bardziej znane z większych kąpielisk, ale pojawić się mogą także w naszym basenie, kiedy intensywnie pada deszcz i jesteśmy świadkami panowania wyjątkowo wysokich temperatur. Dlatego konieczne jest stosowanie także innych środków, o tych możecie dowiedzieć się także na tej stronie. Warto jednak postawić również na wyjątkowo proste, ale skuteczne metody, o których bardzo często zapominamy, jak na przykład przykrywanie naszego basenu na noc bądź też na czas, kiedy go nie użytkujemy.

Ażeby zachować odpowiednią higienę w naszym basenie należy oczywiście pamiętać także o wykluczeniu niektórych zachowań, które mogą równie niekorzystanie wpłynąć na nasze zdrowie i komfort, płynący z wodnych przyjemności. Być może to wyjątkowo dziecinne, ale nawet badania wykazują, że jesteśmy skłonni do załatwiania się w basenach, co jest absolutnie zabronione gdyż stwarzamy wówczas prawdziwe pole do popisu dla grasujących w wodzie bakterii. Poza tym, bardzo często też wchodzimy do basenu z trawą na stopach. Przed zawitaniem w basenie warto się także przemyć, jeśli wcześniej dopadł nas wyjątkowy pot. Nawet te kilka naprawdę prostych czynności, które nie wymagają od nas dodatkowego wkładu finansowego, a jedynie dobrych manier, w znacznym stopniu zwiększą zadowolenie z uciechy, jaką jest relaks w naszym basenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wygraj grillowanie z Leroy Merlin

Początek wiosny, przynajmniej tej kalendarzowej w Polsce, to czas, kiedy w sklepach pojawia się nowy asortyment, profesjonalnie nazywamy to zdarzenie...

Zamknij