nav-left cat-right
cat-right

Grillowe szaleństwo!

Grillowe szaleństwo!


Już niedługo rozpocznie się okres wiosenno – letni, a wraz z nim bardzo przyjemny czas grillowania, spotkań z przyjaciółmi  na działkach, w ogrodach i skwerach. Grillowanie to chyba najlepsza forma spędzania wolnego czasu w letnie wieczory.  Bez względu na to jaki grill posiadamy: bardzo elegancki w wersji murowanej, klasyczny na ruchomych kółkach czy mały metalowy z niewielkim rusztem wszystkie przyrządzone na nim potrawy zawsze smakują bardzo wyśmienicie.

O ile jednak dobra zabawa niestety przemija wraz z nadchodzącym porankiem o tyle tłuszcz i resztki na jedzenia na naszym ruszcie trzymają się grilla bardzo solidnie. Niestety tylko garstka zwolenników grillowania zna tajemnicę radzenia sobie z tym brudem. Za jakimi środkami i czynnościami kryje się cała sztuka ?

Po pierwsze zapobieganie!

grill

Aby uniknąć trudnych do czyszczenia zabrudzeń przede wszystkim należy do całego grillowania dobrze się przygotować. Dobrym zabezpieczeniem naszego rusztu są np. metalowe tacki, które bez problemu zakupimy w wielu marketach. Aby mięso lub kiełbaski miały możliwość dobrego upieczenia się na nich wystarczy przedziurkować je widelcem lub innym ostrym narzędziem w kilku miejscach. Reasumując – smak pozostaje ten sam, a spustoszenie rusztu zmniejsza się drastycznie.

Idealnym rozwiązaniem jest ponad to przetarcie rusztu przy pomocy mokrej szmatki lub papieru delikatnie zamoczonego w środku do mycia naczyń. Niestety aby rzeczywiście zabieg ten poskutkował należy go przeprowadzić od razu po biesiadzie grillowej, co jak wiemy często jest niemożliwe.

Wszyscy posiadacze zmywarek w kuchni, mogą pokusić się o włożenie rusztu do niej. Nie należy tego jednak wykonywać zbyt często ponieważ możemy narazić nasz ruszt na zniszczenie.

Najmniej przyjemnym zabiegiem aczkolwiek bywa, że niestety bardzo często nieuniknionym jest użycie gąbki z płynem do czyszczenia silnych zabrudzeń. Takie szorowanie z pewnością usunie tłuszcz może jednak również skutecznie zniechęcić nas do kolejnego grillowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
nawadnianie
Nasiona traw – na co się zdecydować?

Kiedy ziemia w naszym ogrodzie jest już odpowiednio przygotowana, przychodzi moment zasiania trawy na nasz upragniony trawnik. Jednak aby był...

Zamknij