nav-left cat-right
cat-right

Furtka ogrodowa – wizytówka Twojego ogrodu

Furtka ogrodowa – wizytówka Twojego ogrodu


Poświęcamy ogrom czasu na pielęgnację roślin w naszym ogrodzie, kosimy trawę, by była jak od linijki, starannie dobieramy wszystkie elementy ogrodowej architektury. Chcemy mieć swój kącik, w którym możemy wypoczywać i ładować baterie, niejednokrotnie zapraszamy też do niego znajomych i jest nam niezmiernie miło, gdy wpadają w zachwyt nad naszym oczkiem wodnym czy klimatyczną altanką. Niestety często zapominamy, jak ważne jest pierwsze wrażenie. Co je buduje? Oczywiście poczciwa, ogrodowa furtka. Ten niepozorny element już na wstępie mówi, czego można się spodziewać po naszym ogrodzie.

Twój wybór

Furtka ogrodowa jest wizytówką Twojego ogrodu, a przez to także Twoją. Jej wygląd dużo mówi o guście i stosunku do kwestii bezpieczeństwa (a pośrednio także do ludzi). W zależności od preferencji i własnego poczucia estetyki, możesz uczynić ją ledwo dostrzegalnym elementem – wtopić w ogrodzenie, lub też wyraźnie zaakcentować. Niezależnie od wybranego wariantu, trzeba pamiętać o tym, że furtka musi pasować do bramy oraz płotu (duży ich wybór znajdziesz tutaj: http://www.castorama.pl/produkty/ogrod/architektura-ogrodowa/ploty-i-pergole.html) –  zwykle to właśnie ona decyduje o wyglądzie i charakterze całego ogrodzenia.

Materiały

Najpopularniejsze materiały, z których wykonuje się furtki ogrodowe, to oczywiście drewno i metal. Drewniane wejścia mogą mieć ciekawe kształty – do zaprojektowania wystarczy odrobina fantazji. I tak możemy wykorzystać nierówności desek czy rzeźbione drewniane elementy, dodać pomalowane bale czy beczki z kwiatami. Wszystko zależy od charakteru naszego ogrodu i efektu, jaki chcemy uzyskać. Droższym, ale i bardziej wytrzymałym materiałem jest metal, z którym świetnie współgrają różnego rodzaju ornamenty i elementy zdobnicze. Takie rozwiązanie daje dużo możliwości – możemy zamontować tradycyjną furtkę zawieszoną na zawisach, suwaną czy też otwieraną elektrycznie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
kosiarka
Jaką kosiarkę wybrać?

Wybór kosiarki nie należy do najprostszych decyzji. Zanim wyruszymy po nią do sklepu warto zapoznać się z ich rodzajami oraz...

Zamknij