nav-left cat-right
cat-right

Dylematy mebli ogrodowych!

Dylematy mebli ogrodowych!


Długo pracowaliśmy na to by nasz ogród wyglądał rzeczywiście bardzo luksusowo. Piękny taras, wyłożony równiutko płytkami, z daszkiem z palonego drewna, równo przystrzyżona trawa rozpościerająca się pomiędzy kolorowymi rabatami kwiatów i ziół.    Drzewka owocowe z bujnymi owocami i krzaki różnych gatunków róż cieszącymi oko każdego kto tylko koło nich przechodzi.

No tak ale czy przypadkiem w tej całej ogrodowej sielance czegoś nam nie brakuje?

Relaks na trawie, owszem ale niekoniecznie podczas grillowania z przyjaciółmi. Okazuje się, że w tej całej bieganinie pomiędzy drzewkami, rabatami i koszeniu trawy zapomnieliśmy o jednym, ważnym aspekcie, mianowicie o meblach ogrodowych.

Trudno przecież wyobrazić sobie bez nich całkowity wypoczynek i spotkania ze znajomymi!

Jakie meble wybrać? Jak o nie dbać?

Rodzajów mebli ogrodowych jest na obecnym rynku ogrodniczym bardzo dużo. Można zaopatrzyć się zarówno w całe komplety mebli jak i pojedyncze egzemplarze. Wszystko zależy tak naprawdę tylko od naszych przewidywanych potrzeb.

Podstawowym założeniem jakim powinniśmy się jednak kierować podczas ich zakupu jest funkcjonalność, trwałość oraz ciekawy wzór.

Czego nie powinno zabraknąć w naszym ogrodzie?

meble

Najważniejszym elementem jest stół i krzesła. Dawniej właściwie wszyscy zaopatrywali się w plastikowe zestawy. Dzisiaj równie dobrze sprawdzają się bardziej luksusowe komplety wiklinowe, czy drewniane.

Oprócz stołu i krzeseł dużą uwagę zwraca się także na huśtawkę, hamak, czy leżaki (szczególnie jeśli w ogrodzie planujemy także rozstawienie basenu).

Podczas zakupu krzeseł i leżaków zwróćmy uwagę na to, czy:

  • Meble mają regulację oparcia, podpórek pod łokcie,
  • Czy do ceny zestawu wliczone są również poduszki,
  • Jak bardzo wytrzymały jest materiał z jakiego zostały wykonane.

Komfort cienia podczas bardzo słonecznych dni bezwarunkowo zapewni nam parasol ogrodowy. Warto pomyśleć o jego zakupie zanim słońce na dobre przeszkodzi nam w relaksie.

Wśród rodzajów parasoli wyróżnia się zarówno mniejsze jak i większe egzemplarze. Te naprawdę duże mocowane do ziemi, sprawdzają się nawet w przypadku bardzo dużego nasłonecznienia danego miejsca.

Zresztą sam parasol to również bezpieczeństwo i ochrona przed groźnymi promieniami słonecznymi dla naszych najmłodszych domowników. Dzieci nie zawsze bowiem kontrolują ilość czasu spędzonego na zabawie w strumieniach promieni słonecznych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ogród
Grillowe szaleństwo!

Już niedługo rozpocznie się okres wiosenno - letni, a wraz z nim bardzo przyjemny czas grillowania, spotkań z przyjaciółmi  na...

Zamknij