nav-left cat-right
cat-right

Drzewko cytrynowe

Drzewko cytrynowe


Uprawa i hodowla roślin wiąże się z pewnymi obowiązkami. Wydawać się może, że jedne rośliny są trudniejsze w uprawie niż drugie. I tak też jest. Co ciekawe, jedną z roślin, które nie są bardzo trudne w uprawie jest cytryna. Co należy wiedzieć zabierając się za jej hodowlę?

1.Gdzie trzymać doniczkę z rośliną Drzewko cytrynowe najlepiej jest trzymać z daleka od kuchni. Związane jest to między innymi z gazem, którego wydzielanie może być szkodliwe dla rośliny. Dobrze jest trzymać roślinę w miejscu, gdzie jest dostęp do rozproszonego światła i dużo wilgotności w powietrzu. Dodatkowo, rośliny te nie lubią przeciągów i skoków temperatury.

2.Warunki Drzewko cytrynowe dobrze jest posadzić w nawozie płynnym, zmienianym w około tygodniowych odstępach. Wymagają umiarkowanego podlewania, które jest równoznaczne z zawsze lekko wilgotną ziemią.

3.Jak wyhodować cytrynę samemu Drzewko cytrynowe można wyhodować z pestki. Dobrze jest ją porysować żyletką, by lepiej wchłaniała ona wodę. Odpowiednia będzie doniczka z mieszanką piasku i torfu. Do zakiełkowania potrzeba około miesiąca. Latem, temperatura powinna mieć ok 25°C, a ziemia stale wilgotna. Jeśli posadzimy je zimą, powinny być hodowane w pomieszczeniu, gdzie temperatura nie jest wyższa niż 15°C. Efekty będą widoczne dopiero po kilku latach. Jest to zatem uprawa roślin dla wytrwałych. Jednak zakupując gotową roślinkę, efekty naszej uprawy będą dużo szybsze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jadalne kwiaty

Ogród to kraina roślin, warzyw i owoców. Ich współgranie stwarza niepowatrzalny klimat dla miejsca odpoczynku i relaksu.  Kwiaty to jednak...

Zamknij