nav-left cat-right
cat-right

Dobrze dobrany sprzęt ogrodniczy to podstawa!

Dobrze  dobrany sprzęt ogrodniczy to podstawa!


Sprzęt ogrodowy oraz domowy powinno się kupować zawsze dopiero wówczas, gdy jesteśmy już pewni jakiego rodzaju pracę i o jakim charakterze będziemy nim wykonywać.

Największym błędem jaki możemy popełnić to zakup sprzętu, a dopiero później analizowanie do jakiego rodzaju prac może nam się przydać.

W zakresie użyteczności poszczególnych maszyn, wcale nie ma znaczenia to jak jest on wykonany i od jakiego producenta pochodzi, ale przede wszystkim jakie ma parametry. Dobrym przykładem są tutaj chociażby kosiarki. Zupełnie inne modele sprawdzają się do strzyżenia nierównych powierzchni, a inne do terenów różnych i niewielkiego rozmiaru.

Podobne dylematy dotyczą jednakże także i sprzętów mniejszych gabarytów np. nożyc.

Nożyce ogrodowe to niezbędny element wyposażenia ogrodnika, szczególnie wówczas, gdy na jego działce znajduje się żywopłot, drzewa oraz krzewy. Każdy żywopłot trzeba bowiem co jakiś czas uformować, a i gałęzie drzewa przyciąć.

Wybierając nożyce zwróćmy uwagę, że nie wszystkie ich rodzaje nadają się do różnych faktur. Część nożyc jest stricte zwrócona w stronę żywopłotów, a część tylko do przycinania gałęzi.

Jak wybierać nożyce do ścinania żywopłotu?

Podstawowe rodzaje nożyc to sprzęt jedno lub dwustronny. Nożyce jednostronne używamy do przycinania żywopłotu na prosto, z kolei dwustronne nożyce sprawdzają się do ich formowania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na uchwyt. Musi być poręczny i wygodny dla naszej dłoni, tak by nie sprawiał zbyt szybkiego jej męczenia się.

Dobre nożyce to także wyspecjalizowane ostrze, które poradzi sobie z przycinaniem naszych roślin, bez częstego i uciążliwego zabiegu ich ostrzenia.

narzedzia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
wiklinowy fotel
Nowe oblicze dla starych mebli ogrodowych

Aby posiadać ogród z pięknymi meblami wcale nie trzeba biegać do marketu budowlanego i kupować co rusz nowe produkty. Wystarczy...

Zamknij