nav-left cat-right
cat-right

Czy wiesz jakiej kosiarkę potrzebujesz?

Czy wiesz jakiej kosiarkę potrzebujesz?


Wybór sprzętu do koszenia trawy wcale nie jest taki prosty jak mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka. Parametrów do uwzględnienia jest bowiem bardzo wiele, w tym:

  • Rodzaj terenu jaki występuje na naszym ogrodzie,
  • Ilość metrów kwadratowych trawnika,
  • Rodzaj zasilania wykorzystywany podczas pracy sprzętu,
  • Czas jaki możemy przeznaczyć na prace pielęgnacyjne w ogrodzie.

Podłoże a kosiarka

Nierówny teren to przede wszystkim pole popisu dla kosiarek spalinowych z napędem lub bez. Jeśli jednak teren trawiasty jest bardzo dużych rozmiarów warto już pokusić się o traktorki.

Dla wielu osób szerokość koszenia jaką ma potencjalna kosiarka zupełnie nie ma znaczenia. Nic bardziej złudnego. Bardzo szerokie kosiarki, pozwolą na koszenie dużych terenów trawiastych w stosunkowo krótkim czasie. Niestety im nasza kosiarka będzie miała szerszy zasięg koszenia, tym trudniej będzie nią manewrować.

Lepiej jest zatem wybrać rozmiar pośredni pomiędzy 45-50 cm.

Kwestią bardzo trudną do rozwiązania jest także to czy wybrać kosiarkę z koszem, czy bez niego. Kosiarki z koszem dają nam komfort bezpośredniego zebrania trawy tuż po skoszeniu. Nie musimy zatem poświęcać dodatkowego czasu na jej zebrania z trawnika. Kosiarki bez kosza proponuje się raczej dla mniejszych obszarów trawiastych, tam, gdzie pracy w zakresie jej zebrania nie będzie zbyt wiele.

kosiarka

Wreszcie podczas zakupu kosiarki, pamiętajmy także o silniku! Tylko sprzęt sprawdzonego producenta będzie umożliwiał późniejsze serwisowanie oraz wymianę części bez poważniejszych kłopotów.

O profesjonalnej kosiarce trzeba i warto pamiętać. Nie sposób dbać o ogród, cieszyć się jego pięknem i jednocześnie nie posiadać profesjonalnego sprzętu, który pomoże nam w jego systematycznej pielęgnacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
oczko wodne
Czyste oczko – wodne!

Planując w swoim ogrodzie oczko wodne musimy wiedzieć, że prace związane z jego powstaniem nie kończą się w momencie finiszu....

Zamknij