nav-left cat-right
cat-right

Co każdy ogrodnik mieć powinien? Przegląd narzędzi

Co każdy ogrodnik mieć powinien? Przegląd narzędzi


Rozpoczęcie przygody z ogrodnictwem wiąże się na początku z dość dużymi inwestycjami pieniężnymi. O ile nie posiadamy tych podstawowych, w postaci łopaty, grabi i konewki oczywiście. Co będzie potrzebne początkującemu ogrodnikowi, a o czym mówi też każdy poradnik ogrodniczy? Zróbmy przegląd.


Absolutne minimum w składziku każdego ogrodnika, to wcześniej wspomniana łopata, która pozwoli nie tylko kopać, ale też usuwać nadmiar ziemi. Do tego grabie, które pozwolą na pozbycie się chwastów,  jak i usunięcie liści i coś do podlewania. Od biedy może wystarczyć zwykłe wiadro, jednak używając go można łatwo przelać, zamiast podlać rośliny, dlatego najodpowiedniejsza będzie konewka, najwygodniejszy zaś wąż ogrodowy. Oprócz tych, istnieje jeszcze seria innych narzędzi, które przydadzą się zarówno w przypadku tworzenia warzywniaka, jak i przy ogrodzie pełnym kwiatów. Do narzędzi mniejszych, aczkolwiek obowiązkowych należeć będą małe łopatki, które pozwolą wydzielić odpowiednie grządki, do tego pazurki, które pozwolą na spulchnianie gleby oraz motyka. Przyda się też szpikulec, który pozwoli tworzyć w ziemi otwory, gdy będziemy chcieli włożyć weń sadzonki.


Nieco bardziej zaawansowane, jednak również potrzebne, zwłaszcza, jeśli chodzi o ogrody o sporych powierzchniach będą narzędzia służące niejako do kosmetyki. Wśród nich wymienić należy sekator, którym przystrzyżemy żywopłot, ale też dziko rosnące gałęzie, do tego nie obejdzie się bez kosiarki, czy to ręcznej, czy spalinowej, czy nawet elektrycznej.
Rękawice ogrodowe, może nie należą bezpośrednio do narzędzi ogrodnika, ale z pewnością ułatwią mu pracę. Najlepiej mieć kilka par, w razie gdyby miały się zużyć. Nie zaszkodzi również, żeby na półce z książkami znalazł się poradnik, w którym łatwo będzie znaleźć na przykład sposób na mrówki albo też radzenie sobie z perzem. W tym wypadku sprawdzają się stare sposoby, jeszcze z czasów naszych babek i matek.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
myjka wysokociśnieniowa
Urządzenia wysokociśnieniowe

Urządzenia wysokociśnieniowe już od długiego czasu goszczą na rynku i robią furorę poprzez swoją praktyczność. Myjki Karcher mają bardzo duże...

Zamknij