nav-left cat-right
cat-right

Biedronki jako cenny pomocnik w naszym ogrodzie!

Biedronki jako cenny pomocnik w naszym ogrodzie!


Biedronka powszechnie kojarzy się z małym, przyjemnym, czerwonym stworzonkiem. Właściwie nie powoduje żadnych szkód, jest niegroźna i wygląda uroczo, szczególnie wtedy, gdy ma dużo czarnych kropeczek.

Biedronka to wreszcie także i bardzo pożyteczny owad, który zjada wszystkie te szkodniki, które potrafią w niemałych ilościach zniszczyć nasze plony-w tym, mszyce, miodówkę, roztocza.

Ze względu zatem na ich praktyczną funkcję, dobrze jest posiadać ich w ogródku jak najwięcej. Czy zatem można w jakiś sposób zachęcić biedronki do przebywania w naszym ogrodzie? skalniak

Najbardziej powszechnym sposobem jest ręczne zbieranie biedronek i przynoszenie ich do swojego ogrodu, czy na pergolę. Nie da się jednak ukryć, że ze względu na ilość biedronek jaką uda nam się w ten sposób schwytać sposób ten wymaga dużej cierpliwości i zaangażowania.

Innym sposobem, znacznie skuteczniejszym i szybszym jest wabienie biedronki za pomocą specjalnego oprysku – np. wody z dodatkiem cukru, na rośliny,  które szczególnie zaatakowane są przez mszyce.

Jak dbać o rośliny by nie tępić przy tym owadów pożytecznych?

Dobrym sposobem jest użycie środków selektywnych, który zwalcza mszyce, ale nie zabija biedronek.

Na rynku jest ich dosyć spora liczba. Wystarczy wybrać się do dowolnego sklepu ogrodniczego lub marketu budowlanego i zapytać o tego rodzaju bezpieczne środki.

Pożytecznych owadów jest oczywiście znacznie więcej. Warto o nich pamiętać biorąc pod uwagę pielęgnację swojego ogrodu. Bez nich bowiem nasz ogród nie ma szans na to, by wyglądała dobrze i zdrowo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
jesień w ogrodzie
Jesienne porządki w ogrodzie

Rok szkolny się zaczął, co wskazuje, że powoli i nieubłaganie zbliża się jesień. Powoli natura przygotowuje się do zimowego snu,...

Zamknij