nav-left cat-right
cat-right

Bezpieczeństwo dziecka w ogrodzie

Bezpieczeństwo dziecka w ogrodzie


Mówi się, że dzieci to cały nasz świat. Chcemy im zapewnić bezpieczeństwo w każdym możliwym zakresie. Jednym z nim jest bezpieczny ogród. Jak sprawić, by nasze dzieci były w nim całkowicie bezpieczne?

Jednym  z najważniejszych punktów projektowania ogrodu jest jest jego ogrodzenie. Powinnyśmy wrócić uwagę głównie na to, by brama ogrodzenia była zawsze zamknięta. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy bardzo małe dzieci, które są na etapie biegania i zaglądania wszędzie, gdzie się da. Ponadto ogrodzenie powinno być łagodnie zakończone. Nie powinno zawierać także drutu kolczastego.

Wszelkie oczka wodne to także zagrożenie dla dzieci. Nawet te najpłytsze. Mimo iż są ładnym dodatkiem do każdego ogrodu, są także zagrożeniem. Powinnyśmy zrezygnować z nich dopóki nasze dziecko nie podrośnie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka, powinnyśmy zwrócić uwagę na rośliny, które w ogrodzie będziemy sadzić. Do roślin niezbyt przyjaznych dla dziecka zaliczają się do nich: bieluń, wawrzynek wilczełyko,  cis pospolity, konwalia majowa oraz rącznik pospolity.
Związane z uprawą roślin wszelkie chemikalia, nawozy oraz narzędzia ogrodowe należy trzymać z daleka od dziecka, najlepiej w pomieszczeniu zamkniętym na kłódkę.

Jeśli mamy sprzęty do zabaw dla dziecka np huśtawka, piaskownica, basenik, trzeba je często sprawdzać, czy są w odpowiednim stanie dla bezpiecznych zabaw naszego dziecka.

Bezpieczny ogródek dla dziecka to bezpieczne dzieciństwo. Warto je zapewnić, by nasza pociecha rozwijała się w jak najlepszych warunkach.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Top 5 jesiennych kwiatów

Kończy się lato i wielkimi krokami nadchodzi jesień. Jest to czas, by zasadzić nowe, bardziej przyjazne tej porze roku rośliny....

Zamknij