nav-left cat-right
cat-right

Architekt ogrodowy

Architekt ogrodowy


Ogród to miejsce, w którym możemy okiełznać naturę według swojego gustu. Zapalony ogrodnik jest jak dyrygent, który potrafi kierować wzrostem roślin tak, by o każdej porze roku ogród wyglądał imponująco. Poza roślinami, warto także zadbać o ozdoby w postaci małej architektury ogrodowej.

Pokaż mi swój ogród, a powiem ci, kim jesteś. Styl ogrodu jest swoistą mapą charakteru właściciela. Jeśli ktoś jest romantykiem, pewnie nie zapomni o drewnianych altankach, mostkach i pergolach. Uczuciowcy, zapewne zadbają o soczyste czerwone róże, zaś miłośnicy Nocy i Dni, za  konieczne, uznają spektakularne lilie, na środku ogrodowego stawu.

Po ogrodzie, poznać można także to czy ktoś lubi sam majsterkować czy woli gotowe, sprawdzone rozwiązania. Jeśli szukamy inspiracji, wystarczy wybrać się na spacer po rozwiązaniach, jakie oferuje np. sklep internetowy. Każdy, kto chce zwyciężyć w walce o idealny ogród znajdzie tu coś dla siebie. Jest to odpowiednie miejsce zarówno dla amatorów, jak i dla ceniących sobie wolność twórczą. Mówiąc krótko – są tutaj zarówno gotowce, jak i elementy do samodzielnego urządzania naszej przestrzeni,

Poza elementami czysto dekoracyjnymi, warto też zadbać o funkcjonalność. Modny i zaradny ogrodnik wie, że bez kompostownika ani rusz. By przyrządzić pożywny deserek dla naszej roślinności, warto zadbać o kompostownik. Dla odważnych majsterkowiczów, proponujemy samodzielne wykonanie takiej skrzynki. Pozostali śmiało mogą (a nawet powinni) korzystać z gotowych rozwiązań, jakich nie brakuje w branżowych sklepach. Raz wydane pieniądze, zwrócą się nam z nawiązką. Rośliny, rozpieszczone naturalnym kompostem, są bardzo rozbrykane i zdrowe, więc nie żałujmy na roślinne przysmaki. Kompostownik pozwala zaoszczędzić pieniądze, które wydalibyśmy na sztuczne nawożenie. Zdrowo, tanio, ładnie – do dzieła, architekci!

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
basen
Niezastąpione w upalne dni – baseny ogrodowe

Upalne dni latem najlepiej byłoby spędzać nad morzem, jeziorem lub w ciepłych krajach. Niestety żaden pracodawca nie zgodzi się na...

Zamknij