nav-left cat-right
cat-right

ABC kosiarek

ABC kosiarek


Dobry sprzęt ogrodniczy  to połowa sukcesu, szczególnie podczas zbliżających się wielkimi krokami sezonowych prac jesienno-wiosennych. Wielu ludzi lekceważąc wysiłek oraz trud jaki trzeba włożyć w pracę w ogrodzie, by rzeczywiście wyglądał estetycznie i pięknie, zaopatruje się w jakiekolwiek grabie, łopatę i uważa, że nic więcej mu nie potrzeba.

Jak wiadomo do każdego rodzaju ogrodu potrzebny jest jednak inny sprzęt. Liczy się odpowiedni zestaw grabi, nożyc, ale szczególnie należy zwrócić uwagę na kosiarki.

Koszt ich zakupu nie jest tak mały jak podstawowych sprzętów ogrodniczych. Szkoda byłoby zatem żałować decyzji o jej zakupie. Zwłaszcza jeśli wykonywana praca zamiast przyjemnością staje się prawdziwą udręką.

Dobra kosiarka jest niezastąpiona przy pracach na dużych obszarach trawiastych. Szybko poradzi sobie z niesforną roślinnością i zamieni nasz ogród w bardzo ciekawą kompozycję. Zatem jeśli nasz ogród w przeważającej części nie stanowią warzywne grządki lub kostka brukowa, zacznijmy zastanawiać się jaką kosiarkę potrzebujemy (zanim nasz piękny ogród zamieni się w busz nie do okiełznania).

Jak się jednak okazuje kosiarka, kosiarce nierówna? Zanim zatem zdecydujesz się na zakup danego modelu skonfrontuj swój wybór z kilkoma czynnikami i parametrami proponowanymi przez producentów tego sprzętu.

Po pierwsze musimy wyliczyć jaka jest powierzchnia naszego ogrodu oraz jaki jest zakres wykonywanych prac.

Dla przykładu: kosiarki o szerokości koszenia ok. 40 cm kierujemy do ogrodów o powierzchni około 200 metrów kwadratowych.

Oczywiście nie oznacza to tego, że kosiarka ta nie poradzi sobie z większym obszarem. Jeśli jednak wziąć pod uwagę jakość pracy i szybkość jej wykonania, trzeba liczyć się z powyższymi parametrami.

Po drugie zwróćmy uwagę na moc silnika naszej kosiarki. Będziemy wówczas wiedzieli jaka jest wydajność oraz wytrzymałość sprzętu. Dla kosiarek o bardzo szerokich możliwościach koszenia należy dopasowywać moc około 1800 W.

Wreszcie upewnijmy się, gdzie trafia skoszona trawa. Dobrym rozwiązaniem są kosze materiałowe przymocowane do sprzętu. Są bowiem znacznie pojemniejsze od tych wykonanych z innych tworzyw.

Oczywiście najnowocześniejsze modele mają także wiele innych funkcji – dodatkowych. Oczywiście warto również zwrócić na nie uwagę. Dlaczego bowiem nie mielibyśmy jeszcze bardziej umilić sobie pracy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Biedronki jako cenny pomocnik w naszym ogrodzie!

Biedronka powszechnie kojarzy się z małym, przyjemnym, czerwonym stworzonkiem. Właściwie nie powoduje żadnych szkód, jest niegroźna i wygląda uroczo, szczególnie...

Zamknij