nav-left cat-right
cat-right

A może ogród w wiejskim stylu?

A może ogród w wiejskim stylu?


Wieś, wiejskie i wszystko co związane z naturą to nowy trend w aranżacji wnętrz oraz ogrodu. Na wielu działkach z powodzeniem możemy zatem ujrzeć kolorowe rabaty kwiatów, zioła, które przypominają nam o dawnych i sentymentalnych gospodarstwach.

Jeszcze kilka lat temu wieś została pokonana przez duże i nowoczesne miasto. Ludziom szybko jednak znudził się miejski zgiełk, hałas i pośpiech jak wywołuje. Chcąc zapewnić sobie nieco spokoju i domowego relaksu postanowili zatem na nowo odszukać wiejskich akcentów w aranżacji ogrodu.

Obecnie styl wiejski ma już nie lada zwolenników.

Co jest niezbędnym wykończeniem ogrodu wiejskiego?

Przede wszystkim to co naturalne. Mogą to być rośliny ogrodowe, drzewa oraz elementy małej architektury pod warunkiem że są wykonane z rodzimych surowców.

Żadne egzotyczne rodzaje drzew nie wchodzą tutaj w grę.

Jeśli chodzi o podłoże to najlepiej zainwestować w kostkę imitującą kamień lub drewno ryflowane.

Wiejski ogród to także miejsce na rabatę z warzywami i duża ilość ziół.

Z warzyw warto tutaj wymienić chociażby pomidory, pietruszkę, sałatę czy ogórki. Oczywiście warzywny ogródek nie musi znajdować się w miejscu centralnym ogrodu, wystarczy zarezerwować dla niego nieco miejsca z tyłu działki.

W wiejskim ogrodzie dobrze jest także zasadzić drzewka owocowe: wiśnię, jabłoń. Drzewka dadzą nam cień oraz pyszny owoc na osłodę.

Wreszcie w tego rodzaju ogrodach dużo miejsca muszą zająć kolorowe kwiaty. Nie muszą znajdować się w rabatach, możemy posadzić je nierównomiernie w dowolnych miejscach.

Jedno jest pewne, ogród wiejski to powrót do lat z dzieciństwa, kiedy to bawiliśmy się w ogrodach naszych babć. Nie brakuje tu koloru, pysznych owoców i warzyw oraz spokoju.

warzywa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
pomidory
Jakie są najczęstsze choroby naszych pomidorów?

Pomidory są nie tylko bardzo smaczne, ale przede wszystkim naszpikowane bardzo dużą dawką witamin. Szkoda byłoby zatem stracić cały plon...

Zamknij