nav-left cat-right
cat-right

5 niezbędnych składników na udane barbecue

5 niezbędnych składników na udane barbecue


Za oknem zima, ale paradoksalnie jest to dobry czas, by pomyśleć o organizowanych w okresie letnim przyjęciach ogrodowych. Ceny produktów sezonowych są zwyczajowo niższe o kika procent, czymś też trzeba wypełnić głowę, gdy atakuje nas jesienno – zimowa depresja. Zastanówmy się zatem, czego potrzebujemy do organizacji perfekcyjnego barbecue.

Grill

Pierwsza i podstawowa rzecz, w jaką powinien zaopatrzyć się dobry gospodarz. Możemy wybierać z solidnych grilli murowanych, bądź mobilnych i wolnostojących. Od rozmiaru ogrodu i osobistych upodobań zależy ostateczny wybór. Jeśli jednak na pierwszym miejscu stawiamy użyteczność produktu, lepszym rozwiązaniem będzie ruszt przenośny. Po pierwsze, nie będzie problemu, gdzie go ustawić. Będziemy mogli zrobić to zarówno na tarasie, jak i na trawniku.  Po drugie zaś, będziemy go mogli ze sobą zabrać przy okazji wypadu weekendowego czy też dłuższych wakacji.

Zaplecze organizacyjne

Mówi się, że dobra gospodyni domowa ma zastawę na każdą okazję. Dobrze by było zatem, gdyby takową sprawiła sobie także na ogródkowe meetingi. Kluczowa powinna być praktyczność takiego kompletu – w trakcie biesiady na świeżym powietrzu, prędzej czy później, jeden z talerzy wyląduje na ziemi. Pytanie tylko, kiedy. Żeby zatem nie stresować się o ulubione talerze i półmiski, przeznaczmy część z nich tylko na ten cel.

Wygodne meble

Aby nie zniechęcić gości do ponownej wizyty już za pierwszym podejściem, zadbajmy o ich wygodę.  Zestaw ergonomicznych mebli, utrzymujących wygodną postawę podczas siedzenia przy stole to klucz do dobrego nastroju. Podlany odpowiednią ilością smacznego trunku, zapewi nam specjalne miejsce w świadomości znajomych z etykietą ‚robi takie przyjęcia, jakie sam chciałbym organizować u siebie’.

Hamak

Tak! Ten bardzo prosty dodatek ogrodowy potrafi nadać mu zupełnie nowy wymiar. Zainstalowany na uboczu, będzie doskonałym miejscem na podładowanie akumulatorów i chwilowy odpoczynek od przyjęciowego zgiełku. Na tym jego rola się jednak nie kończy. Czy wizja spędzenia wolnej soboty na hamaku, z dobrą książką w ręku, nie jest wystarczająco kusząca?

hamak ogrodowy

Basen

Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie nie była twierdząca, proponujemy aktywny wypoczynek. Instalacja basenu to dośc spore przedsięwzięcie organizacyjne, ale dające wprost proporcjonalne uczucie radości przy użytkowaniu. Problemem może być jednak brak jakiejkolwiek wymówki przed wysiłkiem fizycznym. Widok basenu zza okna w kuchni może być przyczyną niekończących się wyrzutów sumienia. Ależ ile potrafi dać frajdy!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przygotuj ogród na zimę

Kończąca się jesień zapowiada nadejście zimnych i długich wieczorów, z których większość będziemy spędzać przykryci ciepłym kocem. Aby móc w...

Zamknij