nav-left cat-right
cat-right

Ozdabiaj piaskiemPiasek – może się kojarzyć ze znanym polskim piosenkarzem, plażą nad Bałtykiem, dziecięcą piaskownicą, czy materiałem budowlanym. Można powiedzieć: i słusznie, bowiem w Leroy Merlin dostępnych jest kilka kojarzących się z piaskiem opcji.

W ofercie znajdziemy piasek, który idealnie nadaje się do piaskownicy dla naszego dziecka, dobrze z resztą oznaczony jako ZEW, co może się odpowiednio kojarzyć z zewem natury. Zimą jednak trudno myśleć o wypełnianiu piaskownicy, nieco ciężej będzie też ze żwirem, potrzebnym często na budowie do rozrabiania betonu. Nikt jednak nie powiedział, że zimą nie możemy pomyśleć o ozdobieniu naszego podwórka. To dobry moment na to, żeby przygotować nasz ogród, czy też podjazd do garażu, aby świetnie prezentował się przed sąsiadami, kiedy nadejdą cieplejsze dni.

Grys marmurowy będzie świetnym uzupełnieniem, chociażby podjazdu z kostki. Chodnik bądź ścieżkę prowadzącą prosto do naszych drzwi mogą zdobić małe kamyczki z pumeksu. Nieco większy pumeks ogrodowy dobrze odnajdzie się wśród drzew i kwiatów, może być też idealnym pomysłem na ogrodowe ścieżki.

Odbiegając nieco od typowej ogrodowo-domowej aranżacji, piaskowe ozdobniki zdecydowanie warto polecić na cmentarz, gdzie coraz częściej spotykamy nagrobki obsypane dookoła drobnym piaskiem, typu bazalt. Wszystkie rodzaje wyżej wymienionych piasków są prostym i udanym pomysłem na aranżację i przede wszystkim skuteczną odmianę kilku miejsc.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak pozbyć się kreta?

Jednym z największych szkodników w naszych ogródkach są krety. To właśnie one niszą trawniki oraz uprawy zostawiając specyficzne górki ziemi....

Zamknij