nav-left cat-right
cat-right

Wybór kosiarki nie jest łatwy. O czym pamiętać?

Wybór kosiarki nie jest łatwy. O czym pamiętać?


Nim wybierzemy kosiarkę do trawy, to najpierw sprawdźmy, co mają do zaaferowania różni producenci. Warto też sprawdzić uwagi i opinie użytkowników, które mogą być pomocne w wybraniu jak najlepszego modelu. Pomocny może się okazać także nasz artykuł, dlatego zapraszamy do lektury.

Coraz lepsza jakość kosiarek

Na początku warto wspomnieć, że większość producentów dokłada wszelkich starań, by kosiarki były bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Z tego względu kosiarki mają sprawne systemy zabezpieczeń, są coraz mniejsze i lżejsze. To wszystko sprawia, że nie ma obaw, gdy z nich korzystamy, łatwiej się nimi pracuje, bezproblemowo transportuje i przechowuje. Co więcej, teraz producenci skupiają się na emisji hałasu i spalin.

Wydajniejsza praca

To oczywiście wiążę się z komfortem użytkowania, ale i ekologicznymi rozwiązaniami, na których korzystamy wszyscy. Kosiarki są coraz trwalsze, wydajniejsza jest ich praca. Dostępne są już nawet modele wielofunkcyjne, czyli takie, które oczywiście koszą trawę, ale także nawożą trawnik czy zbierają liście.

Ważne kwestie

Żeby wybrać najlepszą kosiarkę, trzeba pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach. Pierwsza z nich to wielkość trawnika, gdyż to od niej jest zależne, jak dużego oraz wydajnego urządzenia potrzebujemy. Jeśli mamy mały trawnik to najlepiej kosić go modelami z napędem ręcznym lub elektrycznym.

Kosiarki spalinowe

Dla dużych trawników najlepsze są kosiarki spalinowe. Dużo ciekawych informacji na temat kosiarek spalinowych spalinowych można znaleźć pod linkiem http://codoogrodu.net/kosiarka-spalinowa-warto-sie-nia-zdecydowac/. Przy wyborze kosiarki warto też pomyśleć o tym, jak często będziemy kosić nasz trawnik. Jeśli będziemy to robić często, trawnik zaś nie jest zbyt duży, to lepiej kupić kosiarkę z nożami na bębnie. Koszenie nią jest dłuższe, na pewno niż taką, która ma noże obracające się wokół własnej osi, ale taki sposób koszenia jest lepszy dla trawy. To dlatego, że nie strzępi jej końcówek, trawnik wygląda więc bardziej elegancko.

lawnmower-453714_960_720

Wygląd trawnika a wybór kosiarki

Niezwykle istotny jest też wygląd trawnika, bo jak jest na nim dużo przeszkód, to lepiej kupić zwrotnią kosiarkę. Dzięki temu nie będziemy musieli na darmo się frustrować dodatkową pracą. Tak samo, jak mamy nierówny trawnik czy trawę na skarpach, to wybierzmy kosiarkę o dużej mocy i dużych kołach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jesienne prace w ogrodzie

Są różne okresy w pogodzie, każdy z nich ma niebagatelny wpływ na kondycję naszego ogrodu. W okresie jesiennym kończy się...

Zamknij