nav-left cat-right
cat-right

Kącik dla dzieci w ogrodzie – jak go urządzić?

Kącik dla dzieci w ogrodzie – jak go urządzić?


Ogród to nie tylko ozdoba domu. To też idealne miejsce do wypoczynku. Jeśli chcesz, aby Twoja posesja stała się wymarzonym miejscem do spędzania czasu dla całej rodziny, w aranżacji tego miejsca powinieneś również uwzględnić kącik dla swoich dzieci. Oto kilka porad, dzięki którym zaaranżujesz w swoim ogrodzie wspaniałe miejsce do zabaw dla swoich pociech.

Wybór miejsca

zabawa w ogrodzie

Kącik do zabaw dla twojego dziecka nie może być zlokalizowany przypadkowo. Przede wszystkim wybierz miejsce położone w pobliżu części ogrodu, w której wypoczywają dorośli – w ten sposób zawsze będziesz miał swoją pociechę na oku. Ponadto miejsce to nie powinno być wyeksponowane na działanie promieni słonecznych. Z drugiej strony nie należy lokować dziecięcego kącika zabaw bezpośrednio pod drzewami, ponieważ może być on zanieczyszczany przez odchody ptaków. Najlepszym zatem rozwiązaniem jest częściowo zacienione miejsce.

Gdy już wybierzesz miejsce na kącik zabaw dla twojego dziecka, należy odpowiednio przygotować grunt. Jeśli planujesz postawić tu różnego rodzaju drabinki, huśtawkę czy inne elementy, z których dziecko może spaść, teren na placu zabaw najlepiej wysypać piaskiem – dzięki temu w razie upadku zostanie on zamortyzowany.

Wyposażenie kącika zabaw

zestaw wieloelementowy

Obok wspominanych powyżej elementów wyposażenia kącika zabaw – huśtawki i drabinek – warto również wyposażyć to miejsce w piaskownicę – będzie to wspaniała rozrywka zwłaszcza dla młodszych dzieci. Należy jednak postawić na zamykana piaskownicę, co będzie chronić piasek przed okolicznymi kotami.

Dobrym rozwiązaniem, które z pewnością zachwyci twoją pociechę jest wyposażenie kącika zabaw w niewielki domek. Możesz postawić na gotowe konstrukcje, które wystarczy tylko złożyć – są wykonane z plastiku lub drewna i będą stanowiły idealne miejsce do najróżniejszych zabaw. W ten sposób sprawisz, że twoje dziecko będzie jeszcze chętniej przebywało na świeżym powietrzu.

Ponadto kompletując wyposażenie kącika do zabaw dla twojego dziecka, zwróć szczególna uwagę na bezpieczeństwo. Najlepszym rozwiązaniem są drewniane konstrukcje – musza one jednak mieć zaokrąglone krawędzie, gładką powierzchnię oraz zabezpieczone narożniki. A jeśli szukasz inspiracji do aranżacji całości swojej posesji, zajrzyj na http://bilgoraj.com.pl/aranzacja-ogrodu-w-stylu-angielskim,,3,11,11,1,17789,n.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zieleń w wielkim mieście, czyli ogród na balkonie

Umiejętnie zagospodarowany balkon może stać się namiastką ogrodu. Taki skrawek zieleni w wielkim mieście będzie idealnym miejscem do wypoczynku, a...

Zamknij