nav-left cat-right
cat-right

Ogród moich marzeń, czyli w krainie zieloności

Ogród moich marzeń, czyli w krainie zieloności


Mając domek i skrawek wolnej przestrzeni możemy wyczarować piękny ogród. Miejsce, które będzie zapraszało swoim pięknem do spędzenia w nim wolnego czasu. Aby ogród pięknie się prezentował przez cały rok warto zwrócić szczególną uwagę na jego pielęgnację. Podcinanie starych gałązek drzew, bielenie kory czy koszenie trawnika to jedne z nich. O czym należy pamiętać, zakładając ogród?

Zielony dywan, czyli mój trawnik

Z pewnością lubisz chodzić na boso po trawie i odpoczywać w cieniu drzew (posadź zatem idealny trawnik według tych instrukcji). W mieście możesz wybrać się do pobliskiego parku lub stworzyć miejsce wypoczynku u siebie na działce. O czym pamiętać przy wysadzaniu trawnika? Oczywiście gleba musi być spulchniona, dlatego warto zastosować aerator.

Wybierając trawę znajdziesz wiele mieszanek, który przy systematycznym nawadnianiu będą wzrastać, tworząc zielony dywan. W serwisie domifikacje.pl dowiesz się jak posadzić trawnik. Oczywiście zbyt długie źdźbła trawy nie wyglądają estetycznie, dlatego systematyczne koszenie to podstawa. W zależności od wielkości terenu do koszenia, jak i Twojej wygody możesz wybrać odpowiedni model kosiarki. Jeśli posiadasz dużo krzewów, a iglaki tworzą naturalną, zieloną ścianę, odgradzającą Cię od sąsiadów – wybierz wygodną podkszarkę. Dzięki niej manewrowanie przy koszeniu będzie o wiele łatwiejsze.

Grządki i zasadzone kwiaty

Warzywa z własnego ogrodu mają znakomity smak. Najlepiej smakują te, które nie były wcześniej pryskane. Aby jednak zbiory były obfite musisz pamiętać o regularnym nawadnianiu grządek (szczególnie w okresie suszy), jak i usuwaniu chwastów, które zagłuszają wzrost rośliny. Jeśli zauważysz szkodniki, które trawią warzywa, zastosuj odpowiednie preparaty. Podobnie sprawa wygląda z zasadzonymi kwiatami, jak i skalniakami, które tworzą piękną oprawę ogrodu. Tylko dzięki systematycznemu pieleniu będą się ładnie prezentowały, będąc ozdobą Twojego zielonego ogrodu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowoczesny ogród – czyli jaki?

Trendy zmieniają się w każdej dziedzinie, także w zakresie urządzania ogrodów. Jakie pojawiły się w ostatnim czasie? Na co zwracać...

Zamknij