nav-left cat-right
cat-right

Nowoczesny ogród – czyli jaki?

Nowoczesny ogród – czyli jaki?


Trendy zmieniają się w każdej dziedzinie, także w zakresie urządzania ogrodów. Jakie pojawiły się w ostatnim czasie? Na co zwracać uwagę?

Najnowsze trendy

Projektanci ogrodów mają dziś dużo do zaoferowania, dzięki ich projektom możemy inaczej spojrzeć na to popularne miejsce. Aktualnie niemodne są już wypielęgnowane trawniki czy regularne formy geometryczne, gdyż ważniejsze jest to, by przenieść naturę do ogrodu, żeby wykreować coś na kształt klimatu dzikiej przyrody. Nie chodzi już tylko o to, by przyrodę ujarzmić, przyciąć, uporządkować, dzisiaj ogrody powinny wyglądać jak wyjęte z prawdziwego środowiska, bez naszej nadmiernej ingerencji.

Rośliny

W tym względzie właśnie coraz częściej wybierane są dzikie rośliny, jakie spotkamy w naturalnych warunkach. Wybiera się je tak, aby kreowały pewne wrażenie, najczęściej bujnie kwitnącej łąki. Co więc interesujące, coraz częściej stawia się na rośliny, które dawniej uważane były za chwasty. Dobrym przykładem jest dziewanna. Zamiast trawników wybiera się kwietne łąki. Wysiewa się je ze specjalnych mieszanek nasion.

nymphalis-io-1622134_960_720

Woda

Nieważne czy nasz ogród ma być nowoczesny, czy bardziej tradycyjny, powinna w nim być woda. Odgrywa ona bardzo ważną rolę w każdym ogrodzie. Wprowadza spokój i harmonię, jest miła dla oka. Wodę można zastosować pod różnym kątem, może to być oczko wodne, ale też różne strumienie, źródełka czy fontanny. Mamy wiele możliwości, a jedyną przeszkodą jest wielkość ogrodu. Ciekawe rady znajdziemy również pod linkiem http://www.e-florystyka.pl/urzadzamy-nowoczesny-ogrod-jakich-elementow-n,64,905.html.

Rozwiązanie ekologiczne

Coraz bardziej popularne jest także zwracanie uwagi na rozwiązania ekologiczne. Nie ma tu jednak mowy o jakichś drogich i dziwnych upodobaniach, po prostu chodzi o troskę o środowisko naturalne. A więc najważniejsze to zadbać o otaczający nas roślinny i zwierzęcy świat. Budujmy domki dla ptaków, a także sadźmy rośliny, które dostarczają ptakom pożywienia w okresie zimowym. Koniecznie unikajmy stosowania chemicznych środków ochrony roślin. Wykorzystujmy preparaty do ochrony roślin, które są stworzone z naturalnych składników. W miarę możliwości warto wykorzystywać ekologiczne urządzenia jak baterie słoneczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
aranżacja balkonu
Balkonowe power flower, czyli jak wykorzystać kwiaty do aranżacji balkonu

Sezon wiosenny to doskonała pora na urządzanie balkonu. Można wówczas sięgnąć po sadzonki, które po kilku tygodniach bujnie zakwitną, radując...

Zamknij