nav-left cat-right
cat-right

Balkonowe power flower, czyli jak wykorzystać kwiaty do aranżacji balkonu

Balkonowe power flower, czyli jak wykorzystać kwiaty do aranżacji balkonu


Sezon wiosenny to doskonała pora na urządzanie balkonu. Można wówczas sięgnąć po sadzonki, które po kilku tygodniach bujnie zakwitną, radując oko kolorami, a nos pięknymi zapachami. W tym zazwyczaj czasie sklepy proponują wyposażenie ogrodu czy meble balkonowe w promocyjnych cenach.

Bez względu na wielkość balkonu, jakim dysponujemy, możemy stworzyć w nim przyjemne miejsce do odpoczynku i odprężenia na świeżym powietrzu (podobnie zresztą będzie w przypadku małego ogrodu, o któregoaranżacji więcej informacji znajdziesz tutaj). Na małe powierzchnie świetnie pasują drewniane lub ratanowe krzesła składane, które można szybko złożyć i powiesić na ścianie. Nie zajmują miejsca, gdy balkon planujemy wykorzystać do innych celów, np. rozwieszenia prania.

A jeśli obok krzeseł zmieścimy mały, okrągły stolik to jeszcze lepiej. Miejsce na filiżankę herbaty z pewnością się przyda. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy również wersje składane stolików. Na przestronnym balkonie możemy umieścić dodatkowo skrzynię na pokrycia krzeseł lub akcesoria ogrodnicze. Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, meble z naturalnych surowców możemy zastąpić tworzywami sztucznymi, np. imitującymi ratan.

Aranżacja balkonu będzie pełna jeśli przestrzeń uzupełnimy donicami w różnych rozmiarach i kształtach, wiszącymi i stojącymi. W nich umieścimy kolorowe kwiaty czy sadzonki warzyw. Popularne są również balkonowe zielniki, w których znajdziemy bazylię, natkę pietruszki czy oregano. Wybierając kwiaty, zwróćmy uwagę na okres kwitnienia, pokrój i wymagania roślin.

Na zacienionym balkonie lepiej będą rosły kwiaty cieniolubne, na widnym i ciepłym – rośliny potrzebujące dużo słońca. Jeśli wybierzemy rośliny pnące lub płożące znajdźmy dla nich miejsce na ścianie – najlepiej wtedy przymocować odpowiednią kratkę, po której pnącza będą mogły swobodnie się wspinać. Również kolor kwiatów możemy dobrać pod wystrój balkonu.

Jeśli planujemy aranżację w odcieniach różu i fioletu, zdecydujmy się na maciejkę, begonię, fuksję czy petunię. Do żółtych i pomarańczowych dodatków będą pasowały bratki, gazanie czy słoneczniki. Naturalne piękno osiągniemy zestawiając kwiaty w różnych barwach.

A jeśli ciągle Ci mało, to sprawdź aranżacje ogrodów i balkonów na Facebooku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
oczko wodne w ogrodzie, pompa wodna
Jak pielęgnować oczko wodne?

Oczko wodne to to niezwykle efektowna dekoracja ogrodu. Dzięki niemu posesja prezentuje się atrakcyjniej, a także panuje na niej przyjazny...

Zamknij