nav-left cat-right
cat-right

Wybór kosy spalinowej

Wybór kosy spalinowej


Jeśli mamy do czynienia z trawnikiem, który jest mało dostępny dla klasycznych kosiarek, które możemy zakwalifikować do popychanych czy też w przypadku jeżdżących traktorków, to musimy się zdecydować na wybór bardziej specjalistycznego urządzenia. W takich właśnie, nieco trudniejszych warunkach, poradzi sobie między innymi kosa spalinowa – co warto o niej wiedzieć, jakie są jej plusy i minusy i przede wszystkim, na co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie?

 

Kosa spalinowa bez wątpienia uratuje nas w każdej sytuacji, w której będziemy musieli się zmagać z koszeniem nierównych powierzchni. Są to najbardziej ekonomiczne i zarazem funkcjonalne urządzenia do podkaszania i koszenia całych powierzchni, inne urządzenie nie poradzi sobie z taką łatwością z długą, zarośniętą trawą między drzewami i w innych mało komfortowych, nierównych miejscach. Paliwo płynne, jakim jest zasilana kosa spalinowa, daje nam gwarancje większej mocy urządzenia, która jest bardzo często niezbędna, jeśli zmagamy się z wyjątkowo gęsta i wysoką murawą. Brak konieczności zasilania jej kablem powoduje, że dotrzemy nią daleko i głęboko, dzięki czemu możliwie najdokładniej wykosimy trawę w najbardziej ekstremalnych miejscach.

 

Z pewnością nasza trawa będzie wykoszona dokładniej niż przy użyciu standardowych narzędzi, ale należy pamiętać także o tym, że nie możemy liczyć na pełną precyzję, ponieważ o tą ciężko nam będzie z wykorzystaniem żyłki. Minusem może być też konieczność wymiany samej żyłki tnącej i jej zamontowanie w naszej kosie spalinowej, aczkolwiek po kilku razach ten zabieg wydaje się już kompletnie nieskomplikowany. Przy użyciu kosy spalinowej istnieje też większe niebezpieczeństwo, dla tego jej użytek poleca się ostrożnych osobom, którym koszenie nie jest całkiem obce.

 

W sklepie

 

Przed zakupem warto pamiętać o kilku ważnych aspektach, jakie dotyczą kosy spalinowej. Bardzo istotne jest to, aby dopasować ją odpowiednio do własnych potrzeb, należy zastanowić się na przykład na jakiej powierzchni będziemy jej używać. Tutaj w grę wchodzi dopasowanie odpowiedniej mocy naszego urządzenia – jest to o tyle ważne, aby niepotrzebnie nie przepłacić za zbyt dużą moc, jeśli konieczne jest tylko delikatne przycinanie trawy pod kilkoma drzewkami owocowymi w naszym sadzie. Zazwyczaj im większa moc, tym większa cena kosy. Warto stawiać oczywiście na sprzęt uznanych producentów, którzy specjalizują się w sprzęcie stricte ogrodniczym. Co jeszcze warto? Warto rozważyć wybór konkretnego rodzaju paliwa, na jakie ma działać nasze urządzenie oraz typ układu tnącego. Oprócz żyłki, mamy do czynienia także ze specjalnym ostrzem metalowym, które przyda się szczególnie przy bardziej wymagającej pracy. Przy pracy z kosą spalinową niezwykle ważne jest zachowanie odpowiednich norm bezpieczeństwa, kluczowe jest między innymi wyposażenie się w odzież ochronną, dodatkowy kask i okulary, które ochronią nas przed odpryskującymi odłamkami w najbardziej niepewnych miejscach. Niezwykle wygodne jest urządzenie, które z łatwością możemy zarzucić na plecy, dzięki czemu nie będziemy mocno obciążać ramion, a problem zbędnej trawy zniknie bardziej komfortowo. 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
karminik
Czym dokarmiać ptaki?

Karmienie ptaków już od dzieciństwa było kojarzone pozytywnie. Ręcznie robione karmniki cieszyły się dużym powodzeniem w przydomowych ogródkach. Teraz, gdy...

Zamknij