nav-left cat-right
cat-right

Wszystko o roślinach cebulowych!

Wszystko o roślinach cebulowych!


Rośliny cebulowe to bardzo częsty element naszych ogrodów. Pomimo, że wypełniają bardzo duże przestrzenie wielu działek to ciągle popełnia się błędy w zakresie ich pielęgnacji. Jak dbać o rośliny cebulowe, by służyły nam na wiele lat?

Najczęściej spotykane rośliny cebulowe to: tulipany, narcyzy, krokusy oraz lilie. Wszystkie te rośliny bardzo dobrze czują się w miejscach nasłonecznionych, ewentualnie w półcieniu. Sadzić można je tak naprawdę w różnych miejscach ogrodu. Dobrze czują się na wolnej przestrzeni, ale nie wyklucza się również ich posadzenia pomiędzy drzewami i krzewami.

To co jest ważne w przypadku roślin cebulowych to duża mobilność. Można je przesadzać właściwie w różne miejsca, głównie ze względu na to, że ich wykopanie nie sprawia większego kłopotu.

Warunkiem ich pełnego wzrostu jest jednak odpowiednie podłoże. Gleba powinna być próchniczna, przepuszczalna oraz bardzo żyzna.   To co bardzo lubią rośliny cebulowe to wilgoć oraz gleba przełożona kompostem.

Podczas zakupu roślin cebulowych warto pamiętać o tym, by wybierać jak największe. To właśnie z takich wyrasta kwiat bardzo bujny, ładny i zdrowy.

Jak sadzić?

cebula

Technika sadzenia roślin cebulowych, mówi o tym, by sadzić je na głębokości równej około trzykrotności ich wielkości. Zimą lub w okresie przymrozkowym warto pamiętać, by miejsce w którym rosną przykryć korą, torfem lub słomą.

Rośliny cebulowe wcale nie musimy sadzić na otwartej przestrzeni, równie dobrze sprawdzają się jako rośliny doniczkowe.

W trudnych okresach suszy warto pamiętać by dostarczyć roślinom cebulowym nawozy mineralne. Można je zakupić w każdym markecie budowlanym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak podlewać rośliny ogrodowe?

Nie trzeba być ogrodnikiem czy doświadczonym działkowcem by wiedzieć, że bez życiodajnej wody nasze rośliny po prostu zginą. Dlatego właśnie...

Zamknij