nav-left cat-right
cat-right

Witamina E i jej działanie

Witamina E i jej działanie


Nazywana „witaminą młodości”, ma wyjątkowo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Witamina E to ważny składnik naszej diety, a jej działanie jest niezwykle ważne dla naszego organizmu. Jakie produkty warto wybierać, by nasza dieta dostarczała nam odpowiednich ilości tej witaminy? Dlaczego ta witamina jest tak ważna dla naszego zdrowia?

Witamina E ma wyjątkową moc. Wiadomo, że może ona skutecznie chronić przed rakiem oraz wolnymi rodnikami. W ten sposób może chronić nas przed rozwojem komórek nowotworowych oraz przed zbyt szybkim starzeniem się. Dla odporności naszego organizmu, dla dobrej formy i skutecznej walki z czasem jest to witamina wyjątkowo ważna. Warto jednak pamiętać, że nie tylko walka z rakiem oraz ze starością jest zaletą sięgania po tę wyjątkową witaminę.

Jej obecność w diecie jest niezwykle ważna dla tych osób, które chcą cieszyć się dobrą formą psychiczną. System nerwowy potrzebuje witaminy E do prawidłowego działania, skutkiem jej niedoborów jest m. in. nadmierna irytacja, bierność oraz większa podatność na stres.
Jakie produkty powinna zatem uwzględnić dieta, która ma dostarczyć nam odpowiednich ilości witaminy E?

Ważnymi źródłami witaminy E są takie tłuszcze, jak oliwa oraz tran. Wątroba oraz krewetki to kolejne produkty, które powinny w miarę możliwości pojawiać się na naszych talerzach. Kiełki pszenicy, orzechy oraz ziarna słonecznika mogą się z kolei okazać wspaniałymi przekąskami, dzięki którym każdy z nas dostarczy do swego organizmu sporo witaminy E w smaczny, przede wszystkim dietetyczny sposób. Więcej o diecie, znajdziesz tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
witaminy
Źródło witamin w owocach i warzywach

Zima to nie tylko zabawy na śniegu, sporty zimowe czy krótkie mroźne wieczory pod kocem z ukochaną osobą. To również...

Zamknij