nav-left cat-right
cat-right

Wakacje-czyli trudny okres dla naszych roślin

Wakacje-czyli trudny okres dla naszych roślin


Najpierw długie tygodnie dbamy o nasz ogród. Przeprowadzamy różne zabiegi pielęgnacyjne, pielimy, sadzimy rośliny, przekopujemy glebę itd. A wszystko po to, by wyjechać na wakacje i po powrocie zamiast pięknego ogrodu zobaczyć przed swoimi oczami nic innego jak suche pędy i coś co kiedyś przypominało kolorowe kwiaty.

Niestety czas wyjazdów, letnich urlopów to bardzo trudny okres dla naszego ogrodu. Bez sprawnego systemu nawadniania możemy zapomnieć o tym, że nasze rośliny przez całe lato będą nas cieszyć swoja dobrą formą.

Jak zaplanować system nawadniania, by nie musieć martwić się o swój ogród podczas urlopowego wypoczynku?

Współczesne systemy nawadniania to bardzo rozbudowane technologie. Jeśli dobrze ustawimy ich parametry będą systematycznie np. codziennie wieczorem podlewać całą powierzchnię naszego ogrodu.

Cała konstrukcja domowego systemu nawadniania oparta jest w dużej mierze na pompach, które wypuszczają odpowiednie ilości wody na zewnątrz. Jeśli jednak nasz system nawadniania rzeczywiście ma działać sprawnie powinniśmy pomyśleć o nim już w trakcie projektowania domu. Wówczas architekt będzie w stanie dobrać jego moc do potrzeby naszej działki.

Czas urlopu to jednak zmora nie tylko dla naszych roślin ogrodowych. Przed dużym wyzwaniem stoją także wszystkie rośliny doniczkowe znajdujące się we wnętrzach naszego domu.

Czy można w jakiś sposób zminimalizować skutki ich niepodlewania?

Kwiaty doniczkowe powinniśmy przede wszystkim przenieść w jedno zacienione miejsce. Dodatkowo do ziemi w doniczkach warto dosypać preparat, który zatrzymuje w nich wodę. Na rynku pojawiły się także elektroniczne doniczki, które mają włącznik automatyczny dozujący wodę.

Przed samym wyjazdem pamiętajmy natomiast by dobrze podlać kwiaty i zwilżyć ich liście.

basen

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Postaw na ogródek warzywny

Dania przyrządzone z warzyw zasadzonych w przydomowym ogrodzie smakują i wyglądają lepiej. Wie o tym każda Pani domu, która nawet...

Zamknij