nav-left cat-right
cat-right

Rodzaje odśnieżarek

Rodzaje odśnieżarek


Odśnieżarki różnią się od siebie ze względu na rodzaj napędu. Są takie, które w ogóle go nie posiadają, albo takie, które mają napęd na koła lub na gąsienice.

Te beznapędowe są o wiele mniejsze, służą więc do odśnieżania mniejszych przestrzeni, szczególnie do użytku prywatnego właścicieli domów.

Zaletą tego typu odśnieżarek jest fakt, że zajmują one niewiele miejsca. Tym bardziej że najczęściej ich „rączki” są składane, więc jeszcze łatwiej je przechowywać.

Drugi typ odśnieżarek, tych napędowych, stosowany jest do średniej wielkości powierzchni. Takie maszyny są bardzo wygodne w obsłudze i niezwykle wydajne. Dostępne są tu także takie ich typy, które są wstanie poradzić sobie nawet z naprawdę wysokim śniegiem.

Największy wybór odśnieżarek ze względu na ich wielkość mamy spośród tych kołowych. Jak nie trudno się domyślić, im taka maszyna większa, tym lepiej nadaje się do większych powierzchni. Takie traktorki wyposażone są w silnik czterosuwowy oraz podgrzewane rączki.

Gąsienicowe odśnieżarki najlepiej nadają się do usuwania śniegu na dojazdach, podjazdach i alejkach. Tu też wykorzystywany jest do napędu silnik czterosuwowy, jednak taki z rodzaju tych bardziej trwałych. Przystosowane są one więc do pracy w ciężki warunkach atmosferycznych. Jedna z wiodących firm wypuściła na rynek również serie odśnieżarek o napędzie hybrydowym.

Ogólnie jednak odśnieżarki dzielimy na te spalinowe i elektryczne.

Z uwagi na aktualną pogodę, w najbliższym czasie nie będziemy publikowali już wpisów dotyczących zmagania się ze śniegiem:)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
oczka wodne
Oczko w głowie

Oczka wodne są bardzo dobrym uzupełnieniem zadbanego ogrodu. Jest cały wachlarz możliwych aranżacji i dodatków, dzięki którym każdy może urządzić...

Zamknij