nav-left cat-right
cat-right

Rodzaj bramy do Twojej działki!

Rodzaj bramy do Twojej działki!


Dawniej w celu ogrodzenia działki przeciętnego Kowalskiego stosowano zazwyczaj dwa elementy siatkę oraz dwuskrzydłową bramę uchylną. Dzisiaj rynek ogrodzeniowy jest już na trochę innym poziomie. Ludzie inwestują w co raz to ciekawsze rozwiązania z kilku powodów. Jedni mają nadzieję na poprawę swojego bezpieczeństwa inni chcą po prostu pochwalić się przed sąsiadami profesjonalnie wykonanym i zaaranżowanym otoczeniem domu.

O ile walor estetyczny odgrywa bardzo ważną rolę w całej aranżacji domu, o tyle warto także pokusić się o nutkę praktycznego spojrzenia i sprawdzenie, czy aby na pewno nasz pomysł jest funkcjonalny.

Na czym polega różnica w poszczególnych rodzajach bram?

Na pierwszy ostrzał zazwyczaj rzucane zostają bramy rozwieralne i uchylne. Ich popularność jest obecnie co raz to mniejsza głównie ze względu na trochę niepraktyczny sposób ich otwierania. Polega on bowiem na ręcznym sterowaniu skrzydłem bramy, otwieraniu jej do wewnątrz lub zewnątrz za każdym razem, kiedy tylko chcemy się wydostać naszym autem poza terytorium naszej posesji lub do niej wjechać.

Zazwyczaj materiałem, z którego tworzy się tego rodzaju bramy skrzydłowej jest po prostu drewno w postaci węższych lub szerszych listew. To o czym szczególnie należy pamiętać przy zastosowaniu tego rodzaju bramy, jest przestrzeń pomiędzy domem, a nią. Należy pozostawić tyle miejsca, by móc z łatwością zaparkować samochód.

Innym rodzajem bram jest segmentowa, czyli taka, której główny mechanizm polega na podnoszeniu się bramy pionowo w górę. Przy takim rozwiązaniu za główny plus uważa się możliwość zaparkowania auta bezpośrednio przed samym garażem. Są nieco droższe od poprzednio wymienionych bram, ale jednocześnie warte zainwestowania dodatkowych pieniędzy. Szczególnym ich atutem jest bowiem ich izolacyjność i ochrona przed dostawaniem się zimnego powietrza i wilgoci do wnętrza garażu.

Podobne w zastosowaniu do bram segmentowych są bramy rolowane. W jednym i drugim przypadku nie potrzeba dodatkowego miejsca na zaparkowanie samochodu. Są dość drogie, dlatego nie mają aż tylu wielbicieli co bramy segmentowe.
Zbudowane są zazwyczaj z wąskich, aluminiowych profili dwuściennych nawijanych na wał napędowy.

siatka
W wyborze bramy ważnych jest kilka czynników. Dużą role odgrywa cena, ale także wygląd i materiał z jakiego jest wykonana. Tylko solidna i dobrze zamontowana może spełniać wszystkie swoje funkcje na takim poziomie abyśmy rzeczywiście mogli być zadowoleni z jej działania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
brama
Zareklamuj swój dom od zewnątrz

O tym, że budowa pożera skutecznie wszystkie nasze oszczędności wiadomo nie od wczoraj. Jeśli jest to zatem możliwe to staramy...

Zamknij