nav-left cat-right
cat-right

Prace ogrodnicze w marcu

Prace ogrodnicze w marcu


Zbliża się wiosna. Już niedługo nadejdzie marzec a z nim czas na pierwsze prace w ogrodzie. Nie ma na co czekać, to najwyższy czas, aby przeprowadzić w ogrodzie pierwsze prace porządkowe i nie tylko, bo już teraz niektóre rośliny wymagają pielęgnacji lub wysiewu.

Jeżeli śnieg już stopniał, to należy wygrabić z trawnika niepotrzebne resztki roślin. Jeśli odpowiedni dbaliśmy o trawnik w czasie zimy, to powinien zachować się w odpowiednim stanie. Co innego, jeśli przez długi czas trawa nie miała dostępu do tlenu przez grubą warstwę śniegu i lodu – wtedy mogła zgnić. Jeśli na trawniku pojawił się filc, którego nie można wygrabić, należy przeprowadzić wertykulację, czyli nacięcie trawnika w tych miejscach, gdzie występuje filc. Warto także przeprowadzić napowietrzanie oraz wałowanie, czyli przycięcie kęp trawy do samej gleby – to sprzyja jej krzewieniu. Jeśli w niektórych miejscach są „łyse” place, należy dosiać trawę. Warto pamiętać o tym , że wszystkie prace lepiej wykonywać wtedy, gdy gleba jest już przeschnięta. Jeśli będziemy chodzić po mokrej ziemi, zostawimy nieestetyczne ślady, które zaschną i będą szpecić trawnik przez cały rok. Nie każdy rodzaj trawy nadaje się do każdego trawnika. Bardzo szeroki zakres towaru oferuje sklep internetowy Leroy Merlin. Dostępne tu są specjalne trawy dla zwierząt, trawy sportowe, uniwersalne lub angielskie.

W marcu należy również zadbać o rośliny ozdobne. To idealny moment na wysadzenie krzewów ozdobnych zrzucających liście a także krzewów owocowych, takich jak maliny i jeżyny. Drzewa owocowe, które można wtedy sadzić to brzoskwinie oraz morele. Wymienione drzewa i krzewy należy przyciąć i prześwietlić. Pod tymi roślina mi warto rozłożyć kompost.

Z grządek usuwa się warstwę ściółki i przekopuje glebę. Jeżeli rośliny były osłonięte matami lub fizeliną, należy ją zdjąć, ale raczej w pochmurny dzień, aby delikatne pędy nie zostały uszkodzone promieniami słonecznymi. W marcu wysadza się rośliny ozdobne: lilie, krzewy róż (jeśli pozwala na to pogoda) oraz sieje nagietki, nasturcje, cynie, astry, aksamitki. Jeżeli ktoś jest tak zapalonym ogrodnikiem, że nie ma czasu nawet na wizytę w sklepie ogrodniczym, może zamówić potrzebne nasiona oraz narzędzia ogrodnicze w sklepie internetowym Leroy Merlin.

No Responses to “Prace ogrodnicze w marcu”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Park Zdrojowy w Dusznikach - [...] a miejscowość próbuje pozyskać nowych inwestorów: mniejsze i większe firmy plus portale, sklep internetowy Leroy Merlin, znane sieciówki, które…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakość nasion wpływa na jakość plonów

Nasiono, to część organiczna każdej rośliny. Powstaje ono wskutek zapłodnienia zalążka. Każde nasiono składa się z zarodka, który otoczony jest...

Zamknij