nav-left cat-right
cat-right

Ogród bezpieczny dla dzieci

Ogród bezpieczny dla dzieci


Ogród to nie tylko miejsce, gdzie uprawiamy rośliny. To także oaza, w której wypoczywamy, relaksujemy się i oddychamy świeżym powietrzem. Jeśli w domu są dzieci, to także ogród powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby pociecha była w nim bezpieczna i czuła się komfortowo.

 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że w naszym ogrodzie część roślin może stanowić dla dziecka zagrożenie. Małe dzieci wkładają wszystko do buzi – to ich sposób poznawania świata. Niestety, niektóre rośliny mogą być silnie trujące. Należą do nich często uprawiane w ogrodach konwalie, wilcze łyko, cis i wiele innych. Najlepiej sprawdzić ich właściwości w książkach na temat roślin, internecie czy na forum Leroy Merlin. Jeśli okaże się, że mogą być niebezpieczne, to najlepiej pozbyć się ich lub przesadzić w miejsce, gdzie dziecko nie ma dostępu. To samo należy zrobić z wszelka roślinnością, która posiada kolce lub ostre liście, na przykład z agawami.

Kolejna sprawa to oczka wodna i sadzawki. Stanowią duże zagrożenie dla małych dzieci, bo nawet niezbyt głęboki akwen może być przyczyną tragedii. Nie warto odgradzać oczka pionowymi siatkami czy płotkami, bo ciekawe świata dziecko i je sforsuje. Lepiej rozłożyć na powierzchni wody siatkę z grubymi oczkami i przytwierdzić ją hakami do ziemi przy brzegu oczka.

Wszelkie elementy małej architektury powinny spełniać pewne wymagania. Jeśli zakładamy dla dziecka przydomowy plac zabaw, to pamiętajmy o bezpieczeństwie. Huśtawki muszą być stabilne, podobnie jak wszelkie zjeżdżalnie i trampoliny. Jeśli w ogrodzie jest piaskownica, to przykrycie jej folią na noc zagwarantuje brak przykrych niespodzianek, które zostawiają po sobie koty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiełkujące zdrowie

Coraz większą wagę przykłada się do zdrowego żywienia. Ludzie coraz więcej czytają, przez co zdają sobie sprawę, jak ważny jest...

Zamknij