nav-left cat-right
cat-right

Narzędzia ogrodowe

Narzędzia ogrodowe


Jeżeli chcemy aby nasz ogród był zadbany i ładnie się prezentował, to musimy zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia ogrodowe, które zdecydowanie ułatwią i uprzyjemnią nam pracę.

Każdemu zależy aby jego ogród był odpowiednio zadbany i pielęgnowany. Niestety chęci i sprawne ręce zazwyczaj nie wystarczą, dlatego trzeba zaopatrzyć się w narzędzie ogrodowe. Każdy ogrodnik powinien mieć własny zestaw, który będzie dopasowany do jego potrzeb i rodzaju ogrodu. Wszystko zależy od wielkości terenu, prac jakie wykonujemy oraz roślin jakie mamy w ogrodzie. Istnieje jednak pewnie minimum, które powinien posiadać każdy. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w naszym składziku.

W ogrodzie pracujemy tylko przez pewną część roku, a narzędzi kupujemy na kilka sezonów. Wykonane z dobrych i odpornych materiałów mogą nam służyć przez długie lata. Obecnie producenci oferują nam narzędzia wykonywane z różnych materiałów, przystosowane do potrzeb użytkownika. Dlatego ceny narzędzi są bardzo różne. Trzeba pamiętać, że praca w ogrodzie powinna być dla nas przede wszystkim przyjemnością. Na pewno łatwiej będzie nam się pracowało z odpowiednio dostosowanymi narzędziami, które minimalizują nasz wkład i są bardzo ergonomiczne. Komfort pracy zapewniają nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne – odpowiednio wyprofilowane uchwyty, niewielka waga narzędzi oraz specjalne przekładnie wspomagające siłę pracy.

grabie

Każdy ogrodnik, nawet posiadający mały ogród, powinien być zaopatrzony w podstawowe narzędzia. Nie może zabraknąć grabi, które przydadzą się nie tylko podczas wiosennych i jesiennych porządków. Dzięki nim uprzątniemy liście, gałęzie oraz wyrównamy wszelkie nierówności na trawniku. Do przekopywania ziemi, przesadzania i usuwania nadmiaru ziemi służyć nam będzie szpadel lub łopata. Jeżeli mamy w ogrodzie drzewa, krzewy lub żywopłot, to na pewno będziemy musieli zaopatrzyć się w nożyce lub sekator. Dzięki temu nasze drzewa będą ładnie przycięte. Nie może także zabraknąć kosiarki, aby zadbać o odpowiednią wysokość trawnika.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybieramy grilla do ogrodu

Grillowanie ma to do siebie, że można na nich przyrządzić jedzenie nawet dla najbardziej wybrednych – mięsa, ryby, warzywa i...

Zamknij