nav-left cat-right
cat-right

Na co zwracać uwagę przy zakupie glebogryzarki

Na co zwracać uwagę przy zakupie glebogryzarki


Wiosna to czas naprawczy dla naszej gleby. Pełną pielęgnację zmęczonej i zbitej na kamień glebie może przynieść ukojenie tylko dobrej jakości glebogryzarka. Jaki produkt wybrać, by rzeczywiście móc być zadowolonym z przeprowadzonych efektów?

Nic dziwnego, że nasza gleba wiosna wymaga przeprowadzenia specjalnych zabiegów. Zima daje się jej bardzo mocno we znaki. Gleba, często skuta lodem i przykryta grubą warstwą śniegu traci bardzo dużo wartości odżywczych i mineralnych, które przecież tak bardzo potrzebne są wszystkim roślinom.

Jak pracować z glebogryzarką?

Glebogryzarka przede wszystkim musi pracować na wilgotnej powierzchni, oczyszczonej z różnego rodzaju zanieczyszczeń w postaci gałęzi lub kamieni (szczególnie tych o bardzo dużych rozmiarach).

Głównym zadaniem glebogryzarek jest spulchnianie gleby. Umożliwiają to zamontowane od spodu maszyny narzędzia, które przerzucają wierzchnią jej warstwę.

Oczywiście nie do wszystkich roślin potrzebna jest od razu gleba z głębokiej orki. Dlatego najlepiej ustawić pracę glebogryzarki na głębokość około 20 cm.

Najpowszechniej używane są glebogryzarki spalinowe. Dobrze sprawdzają się szczególnie w dużych ogrodach, gdzie rozłożenie kabla mogło by stanowić poważne utrudnienie.

Oprócz glebogryzarek spalinowych istnieją także elektryczne, dedykowane do mniejszych działek.

Moc glebogryzarki dobieramy oczywiście do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli nasz ogród jest duży i planujemy głęboka orkę to zdecydujmy się na urządzenie o dużej mocy. W innym przypadku spokojnie wystarczy nam urządzenie o podstawowych parametrach.

  nawadnianie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
altana
Jak ocieplić altankę?

Pisaliśmy już o tym, jak postawić drewnianą altankę . Co jednak w przypadku kiedy razem z  działką dostajemy niejako w...

Zamknij