nav-left cat-right
cat-right

Kilka porad dotyczących sadzenia roślin!

Kilka porad dotyczących sadzenia roślin!


Czy chociaż raz w życiu nie zastanawiałeś się nad tym po co właściwie przesadza się rośliny i czy rzeczywiście ma to jakieś szczególne znaczenie dla jej wzrostu i ogólnego wyglądu?

Sadzenie to wbrew pozorom bardzo ważny czynnik dla całej pielęgnacji. Roślina bardzo szybko potrafi bowiem zużyć wszystkie substancje jakie znajdują się w danym podłożu.

Z dnia na dzień roślina także rośnie, rozrastają się jej korzenie, zatem i miejsca w donicy zaczyna widocznie brakować.

Co jaki czas powinniśmy przesadzać rośliny?

Z reguły mówi się tutaj o 2-3 latach. Jednak w niektórych przypadkach może to być równie dobrze jeszcze częściej.

Wymieniając ziemię koniecznie musimy wziąć pod uwagę strukturę podłoża oraz skład, kwasowość oraz zawartość nawozu w podłożu.

Na co zwracamy uwagę?

Donica zawsze musi być dopasowana tak, by spełniała oczekiwania i możliwości wzrostowe rośliny. Ziemia wypełniająca donice najlepiej żeby była zakupiona w sklepie ogrodniczym. Uważajmy na ziemię z ogródka. Może mieć ona dużo patogenów odpowiedzialnych za różne choroby.

Najlepszym okresem na przesadzanie rośliny jest wiosna.

Nie każdą roślinę można w danym czasie przesadzić. Zamiast zatem to robić lepiej po prostu wymienić wierzchnią warstwę podłoża.

Zanim zaczniemy pracę zawsze pamiętajmy o obfitym podlaniu rośliny np. konewką, namoknięte podłoże łatwiej będzie nam wyjąć z donicy.

sadzenie

Nowa doniczka do której przesadzamy nasza roślinę powinna być większa nawet 5 do 10 cm średnicy. Co więcej musi mieć ona również otwory w dnie.

Przesadzanej  rośliny nie nawozimy. Nawozu powinniśmy dostarczyć do doniczki dopiero po upływie około 1 miesiąca czasu od momentu przesadzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wygląda skalny ogród?

Zamknij