nav-left cat-right
cat-right

Jakie grabie do trawnika

Jakie grabie do trawnika


Każdy ogród jest inny. Poza drobnymi wyjątkami w większości przypadków to jednak trawa pełni centralny element ich aranżacji. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób o nią dbać i jakich grabi używać by zawsze wyglądała na świeżą równo wystrzyżoną i zadbaną.

Trawnik wbrew pozorom podobnie jak kwiaty, drzewka czy inne rośliny ogrodowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji z naszej strony. Największym wrogiem naszej trawy są duże ilości liści znajdujących się na ich powierzchni oraz krety i zwierzęta domowe.

O ile ze zwierzętami bardzo łatwo możemy sobie poradzić, po prostu ograniczając ich dostęp do naszego trawinka za pomocą odpowiedniego ogrodzenia o tyle przed liśćmi systematycznie spadającymi z drzew raczej nie ma ucieczki.

Jeśli nasz trawnik ma utrzymywać swoją formę nie pozostaje nam nic innego jak zagrabiać je co jakiś czas odpowiednimi narzędziami. Pamiętajmy! Nieusunięte liście mogą stać się przyczynkiem do powstania na naszej trawie plagi mchów.

Pielęgnacja trawinka od A do Z

porzadkowanie ogrodu

Podstawową czynnością o której należy pamiętać podczas pielęgnacji ogrodu jest grabienie. Jest to nic innego jak usuwanie z powierzchni trawy wszystkiego tego co jest niepożądane, mianowicie: gałązek, liści, mchów, odpadów, chwastów.

Grabie idealnie nadające się do prac polegających na uprzątnięciu liści mają płaskie zęby, nie wbijające się zbyt mocno w liście. Grabie do radzenia sobie z mchem  powinny być z kolei metalowe i długość trzonka na około 130 cm. Do grabienia ściętej trawy najlepiej użyć grabi wachlarzowych.

Oczywiście nie oznacza to wcale tego, że do samej trawy niezbędne będzie nam kilka rodzajów grabi, wystarczy zaopatrzyć się w jeden z regulowaną szerokością i głębokością wachlarza.

Obecnie na rynku narzędzi ogrodowych z łatwością można odnaleźć różne rodzaje grabi, wystarczy zajrzeć do dobrego sklepu a z pewnością znajdziemy coś dla swojego ogrodu. Przy okazji można pomyśleć też o kupnie taczki do transportowania odpadów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dbamy o trawnik – nawadniamy i podlewamy!

Piękny i zielony trawnik w ogrodzie to marzenie każdego, dlatego trzeba pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji. Trawnik musi być odpowiednio...

Zamknij