nav-left cat-right
cat-right

Jak nawadniać ogród?

Jak nawadniać ogród?


Każda roślina dla prawidłowego funkcjonowania i wzrostu potrzebuje wody. Kiedy w grę wchodzi cały ogród pojawia się kwestia systemu nawodnienia ogrodu. Ogród można nawadniać na kilka różnych sposobów, w zależności od jego wielkości, charakterystyki gleby, na której znajduje się ogród, a także w zależności od roślin, które posiadamy. W przypadku małych ogrodów bardzo często nieopłacalne są systemy nawadniania. Dlaczego?

Przede wszystkim kilkumetrowe ogrody można w prosty sposób nawodnić samemu przy użyciu węża ogrodowego ze specjalną końcówką podłączoną do bieżącej wody. Ponadto sama konstrukcja systemu nawadniania ogrodu nierzadko nie jest tanią inwestycją – jeżeli przy użyciu niedużych sił można wykonywać tę czynność samemu, to nie ma sensu zakładać skomplikowanego systemu nawadniania. Zupełnie inaczej wygląda kwestia nawodnienia ogrodu w przypadku jego dużej wielkości.

Tutaj gotowy system sprawdza się doskonale. Przede wszystkim oszczędzamy nasz czas – gdybyśmy chcieli nawodnić sami bardzo duży ogród to zajęłoby nam to nawet do kilku godzin, a czas jest jak wiadomo bardzo cenny. Ponadto nie zawsze istnieje możliwość nawodnienia ogrodu wężem, zwłaszcza w przypadku jego wielkich rozmiarów. Można zdecydować się na automatyczne nawadnianie ogrodu, które odbywa się przy pomocy zamontowanych na obszarze całego ogrodu zraszaczy. Jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie, na które decyduje się zdecydowana większość właścicieli dużych ogrodów.

To ogromna wygoda – należy tylko odpowiednio ustawić zraszacze, aby cały obszar ogrodu był odpowiednio nawodniony. Poza tym w nowszych projektach istnieje również możliwość ustawienia godzin zraszania roślin, co jest już całkowitym udogodnieniem, które każdy chciałby posiadać we własnym ogrodzie.  Jeszcze inną metodą są wąskie kanaliki, do których sami mamy doprowadzić wodę w jedno miejsce, aby rozeszła się po całości. Jest to metoda należąca raczej do tych starszych i coraz rzadziej jest wykorzystywana.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaką farbę fasadową wybrać?

Farby fasadowe powinny spełniać nie tylko rolę dekoracyjną. Dobra farba zewnętrzna musi też chronić malowaną powierzchnię przed działaniem niekorzystnych warunków...

Zamknij