nav-left cat-right
cat-right

Jak możemy urozmaicić swój ogród?

Jak możemy urozmaicić swój ogród?


Nadchodzi wiosna – czas nowego. Oznacza ona nie tylko porządki, ale i zmiany. Wielu z nas nie może doczekać się wprowadzania w życie nagromadzonych zimą pomysłów aranżacyjnych. Dotyczy to także ogrodu – czas na realizowanie inspiracji!

Oto lista kilku propozycji urozmaicenia zielonej przestrzeni i przydomowego krajobrazu:

1. Altana/patio

Jeśli potrzebujesz rzucającej się w oczy odmiany – to propozycja dla Ciebie. Wykonanie takiego przytulnego, zacienionego miejsca w sam raz na małe imprezy, rodzinne spotkania, czy zwykły letni relaks z książką nie musi być wcale bardzo trudne. Można także kupić gotową altanę. Patio na pewno urozmaici Twój ogród i doda mu uroku.

gazebo-195524_1280

2. Źródełko/fontanna

Taki element wprowadzi lekko japoński sznyt. Przyjemne brzmienie przelewającej się wody ukoi także Twoje zmysły. Takie źródełko ucieszy dzieci w upalne dni i pozwoli Twojemu psu ugasić pragnienie. Można je w dość łatwy sposób zrobić samemu.

japanese-garden-437289_1280

3. Ławka

To najprostsze, ale także bardzo efektywne rozwiązanie. Drewniana lub kamienna będzie nie tylko ładnie wyglądać, ale także służyć do siedzenia, czy leżenia. Można też na niej postawić donicę z kwiatami i przeznaczyć tylko na dekorację.

garden-bench-509988_1280

4. Bluszcz

Możesz zasadzić go tak, by piął się po ścianie, murku lub płocie – wszędzie będzie wyglądał dobrze. W prosty, naturalny i tani sposób udekorujesz nudną elewację garażu. Możesz także puścić go po starym, umierającym drzewie.

ivy-529767_1280

5. Huśtawka

Ozdobna i funkcjonalna. Jeśli lubisz relaks na swoim ogrodzie, to jest propozycja dla Ciebie. Nic nie jest lepsze od bujania się w lekkiej bryzie wiatru. Przyda się także do posadzenia gości na imprezach. Grillowanie będzie wygodniejsze.

swing-336629_1280

Więcej huśtawek zobaczysz tu.

6. Kamienna ścieżka

Nieważne, czy ułożona z otoczaków, łupek, czy wielkich plastrów kamiennych – będzie pięknym elementem Twojego ogrodu. Możesz nawet samodzielnie nazbierać polnych kamieni i i wytoczyć nimi istniejącą ścieżkę lub rabatę – osiągniesz spory efekt, który będzie kosztował Cię mało pracy.

stone-steps-409522_1280

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
zioła
Choroby skóry. Jakie zioła można zastosować w walce z nimi?

Chcemy, by była piękna i zdrowa. Staramy się zadbać o jej wygląd i dobrą formę, stosując wiele drogich i nowatorskich...

Zamknij