nav-left cat-right
cat-right

Czy warto kupić kosiarki spalinowe?

Czy warto kupić kosiarki spalinowe?


Masz duży ogród, mnóstwo zielonego trawnika? Jedno jest pewne, potrzeba Ci dobrego sprzętu do poradzenia sobie z ciągle rosnącą trawą.

Rodzajów kosiarek jest kilka. Grunt w tym, by wybrać dobry i spełniający nasze oczekiwania. Dla wielu ogrodników wciąż jednak najlepsze i niezastąpione są kosiarki spalinowe, które dzięki działaniu opartym na oleju, nie są zależne od żadnego źródła zasilania (tym samym nie mamy problemu z długim i nie zawsze wygodnym kablem).

Dlaczego warto wybrać kosiarki spalinowe?

Dla wielu, nieodzownym plusem tego rodzaju sprzętu jest wysoka moc silnika i duża elastyczność w działaniu.

Kosiarki spalinowe w dużej mierze nadają się do trawników średnich oraz dużych. Skala wielkości powinna zamykać się pomiędzy 500, a 1500 m kw.

Kosiarka spalinowa w odróżnieniu od innych rodzajów tego sprzętu radzi sobie z nierówną przestrzenią trawnika. Trudności nie powinny sprawiać nawet małe wzniesienia oraz pagórki, tym bardziej, że pod naszymi nogami nie plącze się kabel, ani inna tego typu przeszkoda.

Kosiarka spalinowa tak, jak każdy inny sprzęt w naszym ogrodzie oraz domowym warsztacie potrzebuje jednak do całkowicie sprawnego działania okresowych przeglądów i systematycznego czyszczenia niektórych elementów. Tylko wówczas możemy być pewni co do nienagannego działania naszej kosiarki.

Ponadto kosiarki spalinowe ze względu na swoja budowę przez wiele osób uważane są za bardzo solidny i wytrzymały sprzęt. Jeśli zatem chcemy, by nasz trawnik był obsługiwany przez dobrej jakości kosiarkę, niezawodną i działającą przez długie lata przejrzyjmy dokładnie cały asortyment kosiarek spalinowych znajdujących się w danym hipermarkecie budowlanym, sprawdźmy czy istnieje możliwość częściowej wymiany części zamiennych.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
nawadnianie
Dlaczego warto wybierać nawadnianie automatyczne?

Podlewanie ręczne wielu z nas uważa za najskuteczniejszy sposób nawadniania naszego ogrodu. Niestety biorąc pod uwagę czas jaki poświęcamy tego...

Zamknij