nav-left cat-right
cat-right

Bezpieczny ogród!

Bezpieczny ogród!


Bezpieczeństwo naszych dzieci powinno być dla nas najważniejsze. Tym czasem popadając w aranżacyjne szaleństwo, często kierując się wyłącznie wyglądem danych mebli domowych lub ogrodowych nawet nie przychodzi nam na myśl sprawdzenie wszystkich niezbędnych atestów.

Ponad to kupując meble ogrodowe bardzo często chcemy zaoszczędzić. W końcu nie jest to kuchenka czy pralka którą użytkujemy praktycznie przez cały rok.

Tym czasem kupując tak naprawdę kota w worku narażamy nasze dzieci na upadek, niekiedy kończący się nawet wstrząsem mózgu.

Jeśli zatem planujemy zakup jakichkolwiek sprzętów do ogrodu róbmy to z głową a nie z przysłowiowym wężem w kieszeni. W przypadku natomiast, gdy dany sprzęt już zakupiliśmy poprzedniego roku i właśnie planujemy kolejne wystawienie go do ogrodu po zimowej przerwie, dokładnie sprawdźmy jego stan techniczny uwzględniając wszystkie niebezpieczeństwa jakie mogą się wydarzyć przy jego udziale.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim na jakość wykonania wszystkich części odpowiedzialnych za łączenia. Powinny być tworzone z mocnych materiałów: metalu. W innym przypadku szybko mogą się łamać, kruszyć itp.

W przypadku mebli tapicerowanych istotne są natomiast wszelkie przeszycia. Zwróćmy uwagę z jakiego materiału są główne elementy oraz czy przeszycia zostały podwójnie wzmocnione.

Po zimie szczególnie należy zwracać uwagę, czy stan techniczny mebli nie uległ znacznemu pogorszeniu. Może się okazać, że wiele elementów jest pokrytych rdzą do tego stopnia, że nie nadają się już do użycia.

Zagrożenie może stanowić nie tylko pokryta rdzą huśtawka ogrodowa ale również ogrodowy parasol. Rozkładajmy go zawsze tylko wówczas, gdy nie mamy w pobliżu bawiących się dzieci. Ponad to sprawdźmy czy przypadkiem nie wystają z niego druty, którymi dziecko może się bardzo poważnie skaleczyć.

Wreszcie stawiajmy nasze meble ogrodowe tylko w bezpiecznych miejscach np. na trawnikach, pod altana czy na tarasie. Unikajmy miejsc bezpośrednio przy basenie lub oczkach wodnych.

Do czyszczenia mebli używajmy tylko sprawdzonych środków, które nie zawierają w sobie szkodliwych chemikaliów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
kompost
Zagrożony jak Pszczółka

Pszczoły zazwyczaj kojarzone były z określeniem pracowitości, dziś jednak niestety coraz częściej mówi się o nich w kontekście ich wyginięcia....

Zamknij