nav-left cat-right
cat-right

Basen w ogrodzie. Relaks i ochłoda na wyciągnięcie reki

Basen w ogrodzie. Relaks i ochłoda na wyciągnięcie reki


Ogród to nie tylko miejsce pracy i uprawy roślin ale także miejsce relaksu. Jednym z ulubionych miejsc relaksu dla wielu osób jest ogródkowy basen.

W ogrodzie możemy postawić jeden z dwóch typów basenów. Wybrać możemy z basenów rozporowych lub basenów rozporowych ze stelażem.

Baseny rozporowe są z natury mniejsze niż baseny ze stelażem. Zaoszczędzą nam zatem przestrzeni w ogrodzie. Baseny rozporowe wykorzystują siłę rozporową, która powstaje w chwili wlania wody do basenu. W ten sposób usztywnia je i nadaje kształt. Baseny takie wykonane są z PCV czyli polichlorku winylu. Dzięki niemu materiały, z których zrobiony jest basen są miękkie ale wytrzymałe. Baseny są dostępne w różnych wielkościach.

Baseny rozporowe ze stelażem zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, dzięki utrzymaniu ich w stabilnej pozycji pod wpływem większego nacisku. Taki basen może być odpowiednikiem wbudowanego w ziemi basenu na stałe. Baseny można znaleźć w różnych rozmiarach. Co prawda, nie będą ona tak duże, że będzie można w nich swobodnie pływać, ale będą idealnym miejsce na ochłodzenie się w upalny letni dzień.

Basen to miejsce, które przypadnie do gustu każdemu domownikowi. Jeśli mamy małe dzieci, można kupić małe dmuchane baseny, w których dziecko znajdzie zabawę. Trzeba jednak pamiętać, że korzystając z basenu należy zachować szczególna ostrożność i rozwagę. Nie przeszkadza to jednak w świetnej zabawie i mile spędzonych chwilach.

Basen jest bardzo dobrym pomysłem wykorzystania wolnej przestrzeni w ogródku. Ostatnimi czasy stał się bardzo popularny. Nie tylko pozwala na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi, ale także pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, które zamiast karnetu na basen, można wykorzystać w inny sposób.

One Response to “Basen w ogrodzie. Relaks i ochłoda na wyciągnięcie reki”

  1. Gienka pisze:

    rewelacja zwłaszcza w upalne dni, uwielbiam siedzieć w basenie w lecie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Środki ochrony roślin – trochę teorii

Środki ochrony roślin czyli...? Zaliczamy do nich nie tylko nawozy naturalne i chemiczne, o których pewnie pomyśleliśmy tu w pierwszej...

Zamknij