Wizje wymarzonego ogrodu są różne. Dziś opiszemy jedną z nich, ze szklaną altanką w roli głównej – czyli wersja dla romantyków.
Na początek ogrodzenie.
Najlepszym materiałem do wykonania takiego płotu będzie kamień i miedź. Nakładamy dość spore kamienie, jeden na drugim, mocując ze sobą przy pomocy zaprawy murarskiej. Pracę powtarzamy do momentu kiedy powstanie odpowiednia ilość słupków do przymocowania miedzianych przęseł. Kamienne „słupy” powinny znajdować się mniej więcej w odległość 1-1,5 metra od siebie w zależności jakiej szerokości przęsła chcemy przymocować. Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne bramy to dobrze będą wyglądały delikatne ornamenty róż.
Przy ta wykonanym płocie możemy zasadzić drzewka iglaste, różane lub rośliny pnące. Pamiętajmy, że drzewa iglaste powinny być posadzone nie bliżej niż pół metra od ogrodzenia. Z czasem bowiem mogą puścić korzenie, które je zniszczą.
Idąc dalej w głąb ogrodu… Dobrze gdy będziemy się szli po drobnej kostce brukowej. Bardzo dobrze wkomponują się tutaj kwadratowe elementy np. w jasnobrązowych odcieniach.
Poruszając się w stronę głównego placu po prawej i lewej stronie podziwiamy równo skoszoną trawę oraz drzewka różane (gatunków jest wiele).
W końcu dochodzimy do głównego miejsca. Tutaj czeka na nas szklana altana.
Szklane altany to dobry wybór dla wszystkich pasjonatów natury. W takim pomieszczeniu możemy podziwiać nasze kwiaty, drzewa przez cały rok. Warto jednak pamiętać, aby nie stawiać jej przy południowej stronie domu, wówczas latem temperatura w niej może dochodzić nawet do 50 stopni.
Altany szklane są wykonane z różnych rodzajów materiału. Najlepszym jest jednak szkło przeźroczyste, które daje nam najwierniejszy obraz ogrodu.
Altany ze szkła są w ofercie wielu firm wystarczy je zamówić o producenta, a on zajmie się montażem oraz doradzi w jakim miejscu ogrodu najlepiej ją ustawić.
Czym byłby ogród bez ogrodzenia? Ono jest jego dopełnieniem, dlatego ważnym jest, aby pasowało do otoczenia i architektury domu.
Leave a Reply