nav-left cat-right
cat-right

Organizujemy garden party

Organizujemy garden party


Gdy pogoda dopisuje, nie powinniśmy sobie odmawiać przyjemności spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Sposobów jest wiele – ogródki przy restauracjach, grille, pikniki lub…  przyjęcie we własnym ogrodzie. Dziś podpowiadamy, jak je zorganizować.

Nie ma jak w ogrodzie

Oczywiście nie może być nawet mowy o podobnej imprezie, jeśli „nieco” zaniedbałeś swój ogród i teraz wygląda on raczej mało efektownie. Wprawdzie według kalendarza ogrodnika niektóre rośliny już dawno powinny być posadzone, ale na ogólne prace porządkowe nigdy nie jest za późno. Jeśli więc chcesz, by miejsce spotkania prezentowało się godnie, musisz spędzić w ogrodzie trochę czasu.

Gdy już doprowadziłeś ogród do porządku, czas zastanowić się nad tym, w jakim stylu zorganizować garden party. Ty i Twoi znajomi lubicie wiejskie klimaty? W takim przypadku nie potrzebujesz eleganckiej zastawy czy wyszukanych mebli ogrodowych – wystarczą solidne stoły i proste ławy. Ale pamiętaj – prostota nie oznacza bylejakości. Jeżeli pragniesz, by spotkanie było naprawdę wyjątkowe, to zrezygnuj np. z plastikowych sztućców, kubków i talerzy (lub zarezerwuj je jedynie dla najmłodszych biesiadników).

Jeśli natomiast marzysz o przyjęciu, które przypomina wykwintny obiad czy kolację, powinieneś się postarać jeszcze bardziej. Na stołach nie może zabraknąć obrusów, serwetek oraz innych starannie dobranych dodatków. Wykorzystaj do dekoracji sezonowe kwiaty lub poukładaj dookoła stołów domcie z kwitnącymi roślinami. Spotkanie przeciągnie się pewnie do późna, dlatego nie zapomnij o odpowiednich źródłach światła – niepowtarzalny nastrój wyczarujesz zarówno za pomocą papierowych lampionów czy naftowych lampek, jak i zwykłych szklanych naczyń, do których powkładasz świece.

Zapraszam do stołu!

Podczas garden party wcale nie musisz serwować wyłącznie piwa. Przygotuj także owocowe koktajle, fantazyjne drinki czy aromatyczny poncz. Jeżeli zdecydowałeś się przede wszystkim na grillowane przysmaki, to również nie ograniczaj się jedynie do kiełbasy i karkówki. „Wrzuć na ruszt” także sery (np. oscypek), warzywa (kukurydzę, paprykę, pomidory) czy owoce morza (krewetki). Masz już dość potraw z grilla? Postaw na lekkie sałatki czy desery i wiedz, że wcale nie musisz przygotowywać pracochłonnych i wyszukanych potraw. Menu to tak naprawdę kwestia otwarta, ale zadbaj o to, by na stole znalazły się wypróbowane potrawy – nie ma chyba nic gorszego niż goście, którzy opuszczają przyjęcie głodni…

Wybrałeś już konkretną stylizację? Opracowałeś plan imprezy? Określiłeś menu? Pora więc zaopatrzyć się w potrzebne sprzęty oraz produkty. Nie masz w ogrodzie altany? Spokojnie – ustawiony w zacisznym miejscu namiot czy parasol także ochroni gości przed kaprysami pogody. Spotkanie można zorganizować też po prostu na przydomowym tarasie, który warto jednak osłonić przed słońcem (np. za pomocą rozkładanej markizy). Lecz niezależnie od tego, czy planujesz skromne spotkanie z przyjaciółmi, czy duże przyjęcie w rodzinnym gronie, najważniejsze jest to, by goście poczuli się w Twoim towarzystwie (i oczywiście ogrodzie) swobodnie.

gardenparty

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
srodki chemiczne
Rodzaje opryskiwaczy ogrodowych

Wiosenne porządki to także wiosenne przygotowania naszych przestrzeni ogrodowych, działek, a nawet przydomowych tarasów. Dzięki sprawnym opryskiwaczom jesteśmy w stanie...

Zamknij