nav-left cat-right
cat-right

Zareklamuj swój dom od zewnątrz

Zareklamuj swój dom od zewnątrz


O tym, że budowa pożera skutecznie wszystkie nasze oszczędności wiadomo nie od wczoraj. Jeśli jest to zatem możliwe to staramy się w jakikolwiek sposób zminimalizować jej widoczny ciężar na naszym portfelu. Zazwyczaj sprawa wygląda tak, że to co muszą wykonać fachowcy owszem zlecamy im, a całą resztę rzeczy staramy się zrobić na własną rękę.

Oczywiście jasne jest, że jedni potrafią więcej inni trochę mniej. Bywają osoby, dla których wszelkie prace wykończeniowe w domu sprawiają radość. Z kolei innych przyprawiają wręcz o zawrót głowy.

Ogrodzenie domu to o tyle specyficzny element prac budowlanych, że tak na prawdę to ono stanowi w pewnym stopniu etykietę dla naszego domu, a z drugiej strony bardzo często zastanawiamy się nad koniecznością inwestycji w nie dużych pieniędzy.

To, jak wygląda nasze ogrodzenie dla wielu osób nie jest ważne, przynajmniej nie tak jak wygląd zewnętrzny domu. Oczywiście jest w tym ziarnko prawdy, czy jednak nie jest faktem, że nawet najładniejszy dom straci na wartości jeśli wejście do niego będzie stanowiła pokryta rdzą furtka i brama z siatki?

W przypadku bramy i ogrodzenia wiele tak na prawdę możemy zrobić sami. Wszystko oczywiście zależy od materiału z jakiego nasze ogrodzenie będzie zrobione. Przy ogrodzeniu z drewna sami możemy przyciąć sztachety czy zbić bramę. Prace są ułatwione głównie ze względu na to, że drewno jest bardzo lekkie i plastyczne w porównaniu chociażby do żelaza, czy metalu. Lekkość drewna ułatwia nam także przygotowanie samych fundamentów.

Nie muszą one być bardzo mocne i głęboko wbite w ziemię. Wystarczy odlew na kilkanaście centymetrów i umocnienie słupków.
Mało kto wie także i o tym, że samodzielnie można sobie poradzić także i z zamontowaniem napędu do bram. Cała filozofia tkwi w dobrej instalacji siłowników, fotokomórki, sygnalizatorów świetlnych i pilota.
Podstawą dobrej i szybkiej instalacji będzie dla nas dobra instrukcja, załączona do kompletu.

brama
Jak wygląda instalacja:

  • zaczynamy od nawiercenia w słupkach otworów i wbiciu w nie stalowych dybli,
  • przy słupkach metalowych wsporniki możemy równie dobrze przykręcić lub przyspawać,
  • jedną i drugą czynność powtarzamy na każdym ze słupów do której jest przymocowana brama,
  • kolejnym etapem jest przymocowanie wsporników do skrzydeł bramy,
  • następnie odbezpieczamy jeden z siłowników i sprawdzamy jego działanie (jeśli jest źle zamocowany najpewniej albo nie domkniemy bramy albo będzie się ona otwierała zbyt mocno, wszystko zależy od tego, czy punkt zaczepienia siłownika nie znalazł się zbyt blisko lub daleko pionowej osi zawiasów),
  • kolejnym etapem jest podłączenie kabla zasilającego (wcześniej powinien on być zamontowany w słupku przez elektryka) oraz programatora, który odpowiada za działanie siłowników.

Po podłączeniu wszystkich kabli w całość nasza rola praktycznie się kończy. Pozostaje już tylko odpowiednie zaprogramowanie urządzenia. Tutaj lepiej jest zatrudnić osoby znające się na tego typu działaniach, najczęściej pracujące bezpośrednio u producenta naszego napędu.
Inne praktyczne informacje na temat bram i ogrodzeń możesz zobaczyć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
doniczki
Survival roślin doniczkowych

Kwiaty są prawdziwą ozdobą naszych mieszkań. Odpowiednio o nie dbając będą pięknie wyglądać i zdobić nasze pomieszczenia przez naprawdę długi...

Zamknij